Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
35 postów 726 komentarzy

Patriotyzm

Tezeusz - "Patriotą się jest lub się bywa. Bywają ci, dla których dobro własne jest ważniejsze od ojczyzny" - Witold Pilecki wiosna 1938r.

Polak bohaterem w WTC. Historie niezwykłe

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wiele lat minęło od terrorystycznego ataku muzułmańskiego na Stany Zjednoczone. Bezmiar niewinnych ofiar, w tym dzieci, przypomina nam o tych zdarzeniach pomnik wzniesiony w miejscu straszliwej tragedii

Wiele lat minęło od terrorystycznego ataku muzułmańskiego na Stany Zjednoczone. Bezmiar niewinnych ofiar, w tym dzieci, przypomina nam o tych zdarzeniach pomnik wzniesiony  w miejscu straszliwej tragedii - straszliwego mordu dokonanego przez terrorystów i morderców islamskich. W tamtym czasie było wiele ludzkich tragedii ale i bezprzykładnego bohaterstwa o jednym z takich przypadków wspominały media. Oto ten przypadek tym cenniejszy , że dotyczy naszego rodaka. Polaka.

Oto ta niezwykła historia :

 "Podczas ataku terrorystycznego na World Trade Center, w sąsiedztwie dwóch wież znajdowało się sporo Polaków i osób polskiego pochodzenia. Jednym z nich był emigrant z Polski pracujący wówczas w WTC, którego później w mediach okrzyknięto bohaterem.

Gdy 11 września o godz. 8.45 czasu amerykańskiego boeing 767 uderzył w północną wieżę World Trade Center, pracujący w niej Jan Demczur, emigrant z Polski (22 lata pobytu w USA), jechał właśnie ekspresową windą. Wraz z z pięcioma innymi osobami utknęli na wysokości ok. 50. piętra.

Polak jako jedyny nie stracił głowy i za pomocą myjki z trzonkiem – służącej mu do mycia szyb – zaczął przebijać się przez ścianę. Kilkadziesiąt minut wytężonej pracy przyniosło efekt. Wyjście było wolne i wszystkie osoby zamknięte w windzie-pułapce pobiegły w kierunku zapasowych schodów.

– Nagle zaczęliśmy spadać w dół – opowiada Demczur, który trudnił się myciem szyb w wieżowcu. – Na szczęście nie zawiodły hamulce bezpieczeństwa i winda się zatrzymała. Najpierw sądziłem, że to tylko problem techniczny. Dopiero kiedy pojawił się dym, wiedziałem, że to coś poważnego. Bez problemu otworzyliśmy drzwi, ale za nimi była gipsowo-kartonowa ściana. Miałem z sobą szczotkę z myjką i przez 45 minut uderzałem w ścianę trzonkiem, aż w końcu wydrążyliśmy otwór, przez który się wydostaliśmy – relacjonuje Polak.

Kilka minut po tym, jak Demczur i pozostali pasażerowie windy wydostali się z budynku, potężna wieża runęła na ziemię. Jan Demczur z dnia na dzień stał się jednym z idoli Ameryki. Stacje ABC, CNN i NBC zapraszały go do swoich programów.

– To prawdziwy bohater, jak Pułaski lub Kościuszko – mówiła o nim Paula Zahn, gwiazda CNN.

– Śmieszny ze mnie bohater! Nic bym nie zrobił bez pomocy współtowarzyszy, zmywaczki i opatrzności boskiej – mówi Demczur.

Amerykanie są innego zdania. Jego szczotka trafiła do Narodowego Muzeum Amerykańskiej Historii."

Cześć i Chwała poległym i pomordowanym przez terrorystów Islamskich, pamięć bohaterom.

 

Źródło : OCHRONA24.info

Załączona fotografia : https://pl.wikipedia.org/wiki/Zamach_z_11_wrze%C5%9Bnia_2001_roku

KOMENTARZE

 • Pamięć i Chwała
  Pamięć pomordowanym. Chwała bohaterom.
 • Pomnik WTC
  https://www.gazetaprawna.pl/galerie/646280,duze-zdjecie,1,11-lat-temu-runely-wieze-world-trade-center-zobacz-jak-teraz-wyglada-nowy-jork.html
 • @provincjal 09 08:11:34
  Pewno zielone ludziki z sierpem i młotem z Wenus wystrzelili rakiety w Hamerykę...

  Poproszę o wiarygodne źródło i konkrety a nie brednie .
 • Zanim coś opublikujesz przeczytaj
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Teorie_spiskowe_o_zamachach_z_11_wrze%C5%9Bnia_2001
 • @Wican 08:29:43
  TVN nie oglądam w ogóle- tylko TVP, materiały zbieram ze źródeł pewnych np. IPN opowiadań osób itp.
  Korzystam głównie z portalu Salon24.pl, niezależna.pl innych stron prawicowych, materiałów z literatury przedmiotu, oraz kilku stron na Fb które prowadzę .
  Nie insertuje mnie np. Izwiestia i inny sowiecko języczne źródła wojny psychologicznej.
 • @Wican 08:28:29
  Konkrety i źródła - poproszę inaczej to tylko twoje poranne przy kawie dywagacje nikomu nie potrzebne.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 08:51:22
  O kacapskich mordach na Ukrainie zabył a !!!
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:31:12
  A ty jakieś "SS" nie wiadomo o co ci chodzi na polskim portalu !!
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:45:21
  Obraziłeś mnie po raz kolejny. Następnym razem komentarz usuwam ciebie blokuję.
 • @Tezeusz 07:44:15
  Świat czci ofiary zamachowców pomordowanych 11 września 2001 roku grupa 11 terrorystów porwała 4 samoloty pasażerskie. Były to zamach w wyniku których odbyła się wojna z terrorystami na świecie w tym w Afganistanie. Tylko Rosja nie wzięła udziału w w alkach z terrorystami. dzisiaj sowiecka agentura podważa ten fakt.
 • Śiwat wspomina zamordowanych 11 września. Wielu sie cieszy
  Czytając wiele komentarzy w NEon24.pl ośmieszających i wyszydzających tę smeirć prawie 3 tys. ludzi zastanawiam się kim i czym oni są ?
  CELEM UCZCZENIA ŚMIERCI 3 TYS NIEWINNYCH LUDZI PODJĄŁEM DECYZJĘ WYKASOWANIA wszystkich komentarzy tę śmierć wyszydzającą.
 • Szkoda ,że tylko ja wspomninam śmeirć tych ludzi
  Kasuję wszystkie komentarze ośmieszające i wyszydzające tę tragedię ludzką. Teraz możecie wyć z wściekłości !
 • Media piszą
  https://niezalezna.pl/287579-od-zamachow-do-zaloby-18-lat-temu-runely-dwa-wiezowce-wtc-symbole-nowego-jorku?fbclid=IwAR0-hEu3NwTH3aBImtfr3LJ6TxP6c8V0wRJnD5yXqZDHuLhkQ54jfiZyY7g
 • @Tezeusz 14:37:48
  Piszesz i komentujesz dla siebie, w psychiatrii i psychologi są na to terminy, Kępiński się kłania.
 • @Tezeusz 14:37:48
  "Teraz możecie wyć z wściekłości !"

  Zamiast polemiki Pan kasuje komentarze?
  To co z Pana za bloger?
  Dbając o dobry stan zdrowia tutejszych blogerów daję Panu wolne od tego wrażego portalu do... 15 października.

  Pozdrawiam :)
 • Gdzie mój komentarz ?
  Kto nienawidzi prawdy ?
  poniżej inna pokrewna prawda..
  .https://pbs.twimg.com/media/EEI4qYwW4AEfbpr.jpg
 • @Oscar 18:10:01
  kolejne pytanie
  https://pbs.twimg.com/media/EELpPvVXoAEgqX-.jpg

  Tezeusz znasz odpowiedź ?
 • @Oscar 18:16:03
  https://pbs.twimg.com/media/EELqoeIXsAYZWUh.jpg
 • @Oscar 18:19:02
  http://www.todayscatholicworld.com/mossad-agents-911.htm
 • @Oscar 18:23:04
  http://www.unz.com/pgiraldi/israels-role-in-9-11/
 • @Oscar 18:23:59
  https://www.youtube.com/watch?v=0YhJcl0PO3U&feature=youtu.be
 • @Oscar 18:47:24
  Ja też nie!
  Płatny pachołek broniący interesów pasożytków pod płaszczykiem polskiego patrioty. Wredna postać.
 • @
  Larry A. Silverstein (ur. 30 maja 1931 na Brooklynie w Nowym Jorku) – amerykański przedsiębiorca, miliarder inwestujący w nieruchomości.

  W czasie zamachów 11 września 2001 Silverstein wynajmował budynki World Trade Center. Odszkodowanie, które uzyskał po 6 latach po wielu procesach z ubezpieczycielami, wyniosło 4,6 miliarda dolarów. W lipcu 2001 podpisał umowę najmu kompleksu World Trade Center na okres 99 lat[1]. Umowa obejmuje polisę ubezpieczeniową na budynki 1 WTC, 2 WTC, 4 WTC oraz 5 WTC. Początkowo miała ona opiewać na kwotę 1,5 mld dolarów, jednak po sprzeciwie najemców dyskutowano kwotę 5 mld dolarów, by ostatecznie poprzestać na 3,5 mld[2]. Silverstein sądził się jednak o 7 mld dolarów – podwójną kwotę z racji „dwóch wystąpień” ataków. Sąd podzielił ubezpieczycieli na dwie grupy, z których jedna w rezultacie wypłaciła podwójną kwotę, a druga, w tym Swiss Re – największy z ubezpieczycieli kompleksu – pojedynczą. Według propozycji umowy przedstawionej przez prawników Silversteina oba ataki powinny być traktowane jako jedno wystąpienie[2]. Jednak ubezpieczyciele zdecydowali się honorować swoją własną ofertę tej umowy (w dniu zamachów umowa ubezpieczania nie była jeszcze podpisana i ciągle była w trakcie negocjacji), która nie zawierała definicji pozwalających zdecydować, czy ataki były jednym bądź dwoma wystąpieniami podlegającego ubezpieczeniu zdarzenia[3]. Umowa nie uwzględniała w żaden szczególny sposób ataków terrorystycznych, ale ich nie wykluczała i miała zastosowanie na zasadach ogólnych, podobnie jak w przypadku m.in. zamachu na ten sam kompleks w 1993[4].

  Larry Silverstein codziennie przychodził do swojego biura w WTC i całe przedpołudnie spędzał tam na spotkaniach biznesowych. 11 września 2001 roku Larrego nie było na terenie WTC, ponieważ miał wizytę u lekarza[5].
 • oczywiście 1*
  Wiele lat minęło od terrorystycznego ataku muzułmańskiego na Stany Zjednoczone.

  Bezmiar niewinnych ofiar, w tym dzieci, przypomina nam o tych zdarzeniach pomnik wzniesiony w miejscu straszliwej tragedii - straszliwego mordu dokonanego przez terrorystów i morderców islamskich.

  OTO ODPOWIEDŹ NA PROPAGANDĘ O RZEKOMYM SPRAWSTWIE ISLAMSKICH TERRORYSTÓW


  11 WRZEŚNIA - NIEWYGODNE FAKTY

  https://www.youtube.com/watch?v=8ywAbRCxYV0

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

ULUBIENI AUTORZY