Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
35 postów 726 komentarzy

Patriotyzm

Tezeusz - "Patriotą się jest lub się bywa. Bywają ci, dla których dobro własne jest ważniejsze od ojczyzny" - Witold Pilecki wiosna 1938r.

Kim jest Rusofob ?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kim jest Rusofob ? Zapraszam.

W ostatnim czasie głównie na portalach internetowych można przeczytać potyczki słowne osób popierających politykę Rosji i jej przeciwników nazywanych przez pierwszych rusofobami. Czy zatem rusofob to wróg Polski czy patriota?

KTO TO JEST RUSOFOB.

Rusofobia to według dostępnej literatury oznacza nic innego jak „wrogość do Rosjan i Rosji i wszystkiego co rosyjskie”. W mediach można przeczytać określenie, że „Rusofobia to system wartości uznanej w Europie jako sprzeczny z rosyjskim systemem opartym na kłamstwie i fałszu”. Innymi słowy ktoś, kto deklaruje swoją niechęć do Rosjan i wszystkiego co rosyjskie wychodzi z założenia iż lepiej jako rusofob stracić niż rusofobem zyskać.

Taka postawa Europejczyków głownie Polaków, Niemców, Holendrów oraz mieszkańców państw nadbałtyckich wchodzących w skład UE wynika jednak, jak podają media, z wielu uwarunkowań. Nie są to tylko uwarunkowania kulturowe czy historyczne aczkolwiek do 2014 r. czyli do zmiany polityki Rosji wobec swoich sąsiadów głównie Ukrainy takowe one głownie były.

Obecnie gdy Rosja w sposób ewidentny zbrojnie najeżdża sąsiadujący kraj – Ukrainę tylko dlatego, że ta zdecydowała się pójść swoją drogą i stowarzyszyć się z UE a nie Rosją, gdy rosyjskie rakiety kierowane przez rosyjskich żołnierzy zabijają niewinne dzieci lecące na wakacje samolotem cywilnym, korytarzem powietrznym uznanym w protokołach międzynarodowych jako cywilne Malezyjskich Linii Lotniczych, gdy żołnierze Rosji kradną wyposażenie sprzęt i własność innego państwa w majestacie swojego prawa, to nie ma się co dziwić, że społeczność międzynarodowa staje się powoli rusofobami.

Rusofob to osoba, która według zwolenników Rosji i władz Kremla, nie popiera rosyjskich aspiracji agresji, dokonywanych działań terrorystycznych, morderstw oraz działań zbrojnych skierowanych na inne kraje. Osoby takie są celowo piętnowane, ośmieszane i wyszydzane w ramach zaplanowanych działań wojny psychologicznej. Czynią to głównie w mediach oraz nie tylko w mediach opłacani agenci Kremla oraz zwolennicy działań ekspansywnych Rosji czyli tzw. V kolumna usytuowana w krajach Europejskich i USA.

RUSOFOB – PATRIOTA

Gdy działania wojsk Rosyjskich w pasie przygranicznym ewidentnie już zagrażają Polsce w zakresie ich szkolenia i przygotowania do agresji na nasz kraj, o czym pisałem wcześniej w moich materiałach zamieszczonych na tym portalu o tym że : Rosja do swojej polityki ekspansji i dominacji potrzebuje wrogów, zdaniem mediów światowych takiego wroga obecnie Rosja sobie już znalazła, a jest nim Polska. A dlaczego, dowiecie się za chwilę.

Według prasy światowej, to Polska w medialnej propagandzie Rosji stanowi kulturowo- cywilizacyjne zagrożenie. A gdy politycy z nad Wisły otrzymają w UE intratne stanowiska toatak medialny Rosji na Polskę będzie miał charakter zmasowany i długofalowy.

Pierwsze przykłady takiego działania już istnieją, to przecież rosyjska prasa podległa pod Kreml pisze, że cytat: „Polska szkoli ukraińskie bojówki”, „Polski batalion walczy na Ukrainie”, „Polska pragnie odzyskać dawne ziemie na wschodzie leżące na Litwie i Ukrainie”itp.

To Rosjanie, jak wiemy w dzień 4 listopada święto ustanowione przez Putina – obchodzą jako swoje święto narodowe i Dzień Jedności Narodowej. Przypomnę iż jest to data wypędzenia polskich panów z Rosji. Mimo iż jak wiemy z historii polskie rządy na Kremlu w XVII trwały bardzo krótko, to według polityki medialnej Putina były istotnym zagrożeniem dla istnienia tego państwa.

Wiadomo z historii dziejów świata i państw, że wielkie potęgi i narody by istnieć i dominować muszą posiadać wroga. Wbrew faktom historycznym dla Rosji Putina wrogiem nie są Niemcy, na co wskazywać mogą historyczne fakty a Polska.

DLACZEGO POLSKA STAŁA SIĘ MEDIALNYM WROGIEM ROSJI.

Powodów według literatury przedmiotu takiego działania jest kilka, oto niektóre z nich.

Po pierwsze– Polska wbrew pozorom i mitom nie odgrywa żadnego militarnego zagrożenia dla Rosji, ale stanowi zagrożenie kulturowe, cywilizacyjne. W Polsce jak powszechnie wiadomo żyje się obecnie lepiej niż w Rosji.

Po drugie – Polska aktualnie znajduje się na wyższym niż Rosja poziomie cywilizacyjnym w zakresie wprowadzania reform gospodarczych i społecznych w tym sum pieniędzy ze środków unijnych przeznaczonych na te cele.

Po trzecie– Polska jako członek UE i NATO korzysta z wielu przywilejów z tego wynikających np. dotyczących swobodnego przepływu towarów, usług i ludzi po całym terytorium UE. Prowadzi także ożywioną politykę uniezależniania się od dostaw surowców z Rosji.

Po czwarte – Polska jest krajem z którym liczą się partnerzy na terytorium UE, jest także w strategicznym sojuszu z USA. Politycznie odgrywa znaczącą rolę na terytorium środkowej Europy.

Po piąte – według samych Rosjan w Polsce istnieją największe tendencje tzw. „rusofobii” o czym wielokrotnie wspominał Putin w czasie swoich konferencji prasowych.

Po szóste – to rosyjskie kreowanie wśród społeczeństwa Rosji tzw. „polonofobii” czyli niechęci do narodu polskiego. Media Rosji realizują tę politykę oddziaływania na swój naród od czasu zakończenia rewolucji bolszewickiej, gdzie komunistyczna propaganda traktowała Polaków jako wrogów klasowych i okupantów taki stan rzeczy trwał aż do zakończenia II wojny światowej. Przejawem tej polityki był np. mord Katyński. Po zakończeniu II wojny światowej aż do roku 1980, gdy Polska była częścią imperium sowieckiego propaganda ZSRR w stosunku do Polski kreowała ZSRR jako wyzwoliciela spod okupanta hitlerowskiego oraz panowania kapitalizmu.

Dla Rosji wyjście Polski spod jej wpływów politycznych i gospodarczych stanowił cios dla polityki i strategii globalnej. Stąd diametralna zmiana polityki Rosji wobec Polski idąca w kierunku uzależniania gospodarczego oraz w zakresie wywierania presji politycznych i militarnych na Polskę np. poprzez koncentrację sił zbrojnych Rosji w Kaliningradzie itp.

PROPAGANDA ROSJI I CO DALEJ ?

Propaganda, jak wiemy z literatury przedmiotu, rządzi się pewną logiką działań i celów jednak w przypadku Rosji od dawna jest ona oderwana od istniejącej rzeczywistości. Przykład to ostatnie wydarzenia militarne i propagandowe na Ukrainie i pełne w nim zaangażowanie logistycznie oraz militarne Rosji i samego Putina. Rosja na swój użytek karmi swoich obywateli, „bzdurami wyssanymi z palca” jak twierdzą politycy amerykańscy, ale to po to by odwrócić ich uwagę od prawdziwego strategicznego działania militarnego jako agresora wywołującego konflikt wojny w Europie – aneksja Krymu iż zakusy na odzyskanie panowania w danym bloku wschodnim.

Rosja obawia się rosnącej roli Polski na arenie międzynarodowej i zrobi wszystko, by się temu przeciwstawić metodami wojny psychologicznej, pozostawionej agentury oraz sporymi pieniędzmi. Na portalach internetowych, co pokazują media na świecie, a szczególnie w Polsce odzywają się „dziwni polskojęzyczni” pseudo obywatele Polski agentura Rosji popierają politykuję ekspansji Rosji – takie wypowiedzi oraz artykuły można przeczytać także i na tym portalu.

Polska, według opinii wielu ekspertów jest silna tylko w sojuszu strategicznym z USA stanowiąc wspólną politykę Unii Europejskiej wobec Rosji. I tak już się dzieje i to bardzo dobrze.

Gdy polityka Rosji ewidentnie, w świetle ostatnich wydarzeń w Europie, zmierza do militarnej konfrontacji z NATO i UE na polu gospodarczym oraz militarnym, to patriota, a przypomnę iż patriota to postawa pełna szacunku, umiłowania i oddania własnej ojczyźnie swego życia i zdrowia w imię jej obrony w każdej chwili jest przeciwko takim wrogim działaniom Rosji wobec Polski. Patriota zatem to osoba, której postawa charakteryzuje się przedkładaniem celów ważnych dla ojczyzny nad osobiste. Patriotyzm oparty jest zatem na poczuciu więzi społecznej, wspólnoty kulturowej oraz solidarności z własnym narodem i społecznością.

W przypadku gdy mówimy o Polsce i Polakach podkreślam słowo Polska i Polacy, a nie polskojęzyczni obywatele Rosji czy jej agenci zamieszkali na terytorium RP, to patriotyzm Polaka, w chwili gdy Rosja niewątpliwie sposobi się do wojny z Polską ( nie koniecznie militarnej ale propagandowej, gospodarczej itp), o czym wspomniał także i Prezydent RP., to także i postawa wchodząca w zakres tzw. rusofobii.

Rosja od dawna wprowadziła całkowity zakaz handlu z Polską wszelkimi artykułami i to jeszcze przed nałożonym embargiem przez UE (przykłady blokowania towarów rolniczych w tym i mięsnych) w ostatnim okresie, jak wiemy z przekazów medialnych, zamknęła przed naszym transportem swoje drogi a sama co robi ? No właśnie oto przykłady :

 POLSKI RYNEK ZALEWANY JEST ROSYJSKIMI TOWARAMI.

„Bojkotuj rosyjskie produkty” namawiają Polaków media, ma być to odzew za rosyjskie embargo na polską żywność.

Nie kupujemy od dzisiaj paliwa na takich stacjach benzynowych jak Łukoil. Za każdy litr zapłaconego na tej stacji przez nas paliwa, to nasze pieniądze trafiają do rosyjskiej gospodarki i rosyjskich polityków, którzy nałożyli embargo na naszą żywność.

Nie kupujemy pod żadnym pozorem takich alkoholi jak: Żubrówka, Soplica, Absolwent, Bols, Palace i Royal – zdziwieni! Tak to nie są polskie wódki, znalazły się one niestety w rękach Russian Standard największego producenta alkoholi w Rosji i to ten producent sprzedaje nam Polakom wymienione alkohole, a my kupujący myślimy, że to krajowe towary nic bardziej mylnego, a nasze pieniądze trafiają znowu do Putina.

Nie kupujemy węgla opałowego typu groszek, który sprowadzono do Polski w ilościach milionów ton. Ten węgiel jest tańszy od naszego krajowego, ale mniej energetyczny w konsekwencji i tak na tym tracimy, a nasze pieniądze za ten węgiel trafiają być może także i do zakładów produkujących w Rosji rakiety wycelowane w Polskę. Kupujmy zatem węgiel oznaczony przez Izbę Gospodarczą sprzedawców Polskiego Węgla jako towar Polski.

Nie kupujemy rosyjskich butów marki Kari i Centro produkowane one są w Polsce od 2012 r. Właścicielami są Rosjanie.

Zapominamy o oprogramowaniu antywirusowym do komputerów marki Kaspersy Lab – to towar rosyjski należący do petersburskiej firmy Agnitum Ltd., oraz Dr. Web stworzony przez moskiewską firmę Doctor. To oprogramowanie może posiadać jak ostrzegają media wirusy szpiegowskie i nasze dane z komputerów znajdą się szybciutko w Rosji.

Zapominamy od dzisiaj o oponach do naszych samochodów marki Nokian uznanej Fińskiej firmy – kontrolę nad nią niedawno przejęli Rosjanie. Uwaga Rosjanie kamuflują swoje produkty używając na opakowaniach nazw angielskich np. na herbacie Greenfild firmy Orimi Handel lidera na rosyjskim rynku herbaty.

Oczywiście towarów pochodzenia rosyjskiego, które kupujemy, a nasze pieniądze trafiają do Rosji jest więcej wymienione to tylko nieliczne celem pokazania skali występującego problemu. A może już czas najwyższy popierać nasz krajowy rynek i kupować głównie rodzime dobre towary. Osobiście rozpocząłem bojkot towarów rosyjskich, kupuję nasze krajowe i państwa do tego zachęcam.

ZAKOŃCZENIE

Nie będzie nie jest rusofobem ten kto widzi wielki dorobek Rosyjskiego narodu w Europejską kulturę, i tutaj wszyscy są zgodni co do tego , że odegrała ona i odgrywa ogromną rolę postępu i scalania się postaw Europejczyków.

W moim rozumieniu rusofob to osoba, która jest za ekspansywną i agresywną polityką wielkomocarstwowej Rosji zagrażającej Polsce i co do tego nie ma nikt żadnych wątpliwości, słowo „nikt” dotyczy oczywiście patriotów. Otrzymałem dziedzictwo patriotyzmu i miłości do ojczyzny od najlepszych synów tej ziemi od narodowych bohaterów :oficerów i dowódców – żołnierzy AK, NSZ, Żołnierzy Wyklętych którzy pamiętali jak 17.09.1939 r, Rosja Sowiecka napadała na Polskę , jak w katowniach sowieckich wymordowano kwiat inteligencji polskiego narodu i za te zbrodnie ludobójstwa kaci nie zostali do tej pory osądzeni ! Wiem czym był w Polsce komunizm i jakie przyniósł Polakom straty – to wie już każde niemal polskie dziecko. Ilu w tamtym okresie czasu patriotów zostało zdradziecko zamordowanych przez władze komunistyczne wspierane z Moskwy wspomnę tutaj choćby postać największego patrioty Żołnierza Wyklętego rotmistrza Witolda Pileckiego i wielu innych zamordowanych na polecenie z Moskwy za to iż mienili się być Polakami i patriotami. I o tym wiedzą młodzi patrioci tej ziemi wiedzą i kultywują dziedzictwo swoich bohaterów.

Zdaję sobie sprawę z tego iż istnieje w kraju grupa ludzi, którzy nie mogą pogodzić się z tym iż zmienił się ustrój i nastawienie do komunizmu a „Resortowi” tracą władzę i przywileje a na scenę polityczną powoli wkraczają młodzi patrioci to ci których kiedyś wyszydzano i okrzyknięto „kibolami|” a są nimi lekarze, prawnicy, inżynierowie, i robotnicy to dzięki nim narodowy patriotyzm rodził się i budził powoli ale skutecznie na stadionach. Z tych stadionów zalał kraj wypełniając dziedzictwo Żołnierzy Wyklętych i całe szczęście i zaręczam nikt tego procesu już nie odwróci – Chwała bohaterom ! Chwała młodym patriotom to do was należy przyszłość Polski.

Każdy ma prawo do swoich postaw, odczuć czy wypowiedzi i to daje nam prawo demokracji o ile te wypowiedzi czy postawy nie zagrażają bezpieczeństwu Polski – takie jest moje zdanie. Materiał ten napisałem sprowokowany wieloma ujawniającymi się negatywnymi komentarzami tych dla których Moskwa widnieje jako cel najważniejszy. Czekam na te komentarze i tych komentujących którzy zechcą podyskutować z młodymi patriotami. Osobiście nie prowadzę polemiki z czytelnikami – taka zasada, zostawię to młodym patriotom czyli wam to w waszych rękach jest przyszłość Wielkiej Polski.

 

KOMENTARZE

 • Dodatkowo polecam publikacje
  https://www.cybsecurity.org/pl/rusofobia-narzedziem-rosyjskiej-propagandy/

  http://www.mysl-polska.pl/1943
 • Moja ocena powtórzenie
  Nie będzie nie jest rusofobem ten kto widzi wielki dorobek Rosyjskiego narodu w Europejską kulturę, i tutaj wszyscy są zgodni co do tego , że odegrała ona i odgrywa ogromną rolę postępu i scalania się postaw Europejczyków.

  W moim rozumieniu rusofob to osoba, która jest za ekspansywną i agresywną polityką wielkomocarstwowej Rosji zagrażającej Polsce i co do tego nie ma nikt żadnych wątpliwości, słowo „nikt” dotyczy oczywiście patriotów.
 • Rusofobia jest toksyczna
  Rusofobia okiem...ortodoksyjnego komunisty Daniela Passenta
  Przyznam że zaskakujące to


  Widmo krąży po Polsce – widmo rusofobii. Wybitni intelektualiści, profesorowie Andrzej Walicki i Bronisław Łagowski, już od dawna przestrzegają przed tym zjawiskiem. Teraz gorąco polecam rozmowę Tomasza Szeląga (Onet) z prof. Stanisławem Bieleniem, rosjoznawcą z UW. Najpierw profesor objaśnia dlaczego Rosjanie gremialnie popierają Putina, do czego doprowadziła „wielka smuta” po upadku imperium, skąd w historii i geografii Rosji bierze się zapotrzebowanie na jednoosobowe, szybkie i skuteczne przywództwo oraz na cara-odnowiciela, który podniesie Rosję z kolan i zaspokoi neoimperialne tęsknoty, dlaczego opozycja jest słaba itd. Pod koniec wywiadu prof. Bieleń mówi o rozpowszechnionej w naszym kraju rusofobii, której źródła są oczywiście znane.
  „Nasz kraj – mówi prof. Bieleń – wbrew własnym wyobrażeniom, nie skupia w moskiewskich kręgach władzy ani opozycji jakiejś nadzwyczajnej uwagi. W kontekście ukraińskim politykę Warszawy ocenia się jednoznacznie krytycznie, jako marionetkę w strategii amerykańskiej”. Zdaniem profesora, rusofobia jest w Polsce „zjawiskiem powszechnym”. Bierze się ona nie tylko z „głębokich nawarstwień historycznych i kompleksów psychologicznych, ale również z codziennego wychowania w domu, szkole, kościele itp. (…). To element tożsamości narodowej, kryterium identyfikujące ‘prawdziwą’ postawę patriotyczną”. Zdaniem prof. Bielenia, rusofobi a jest także bezmyślną modą. Przekaz publiczny charakteryzuje ‘pejoratywizacja’ określeń Rosji i Rosjan, etykietowanie jako uosobienia zła. Świadome utożsamianie antysowietyzmu z antyrosyjskością, demonizacja Putina jako sprawcy wszelkich nieszczęść, ‘agresora, szaleńca, bandziora i drapieżnika’ (dodajmy jeszcze „Hitlera” – Pass.). „Polska pamięć historyczna utożsamia Rosję z wrogiem, państwem represyjnym i agresywnym (…) Dla wielu ludzi polityczna karma, bez której nie potrafią funkcjonować w życiu publicznym. (…) Mało komu zależy w Polsce na odwróceniu tych negatywnych i szkodliwych dla międzynarodowego wizerunku Polski trendów, (co utrudnia) spojrzenie na Rosję jak na normalne państwo, mające prawo do definiowania własnych interesów, nawet gdy kolidują one z interesami Polski”.
  Nieprzejednanie rodzi nieustępliwość, zacietrzewienie prowadzi do eskalacji napięć. Irracjonalne jest rozumienie swojej nieustępliwości , a także negatywnego stosunku do władz Rosji jako wyrazu siły i znaczącej pozycji Polski w Europie. Niedorzeczne jest uznawanie gotowości do rozmów i kompromisu jako wyrazu słabości i serwilizmu. Polskę stać na spokojną i powściągliwą ocenę konfliktu na Ukrainie. Emocje antyrosyjskie są złym doradcą w dyplomacji.
  „Poza tym, kryzys kiedyś się skończy, bo taka jest natura kryzysów, a Polska pozostanie sąsiadem Rosji i musi myśleć o swoich z nią interesach, a nie tylko o cudzej sprawie, bo przecież taką jest dla nas – jakby nie patrzeć – sprawa ukraińska. Przydałoby się więcej realizmu, a mniej moralizmu” – kończy prof. Bieleń.
  Nagłaśniam tę rozmowę, ponieważ zgadzam się prawie ze wszystkim (tylko sprawy ukraińskiej nie uznaję za cudzą). Nawet jeżeli rozumiemy jak historycznie uzasadniona jest nasza niechęć do Rosji, od pacyfikacji naszych powstań narodowych, poprzez agresję, Sybir, Katyń, barbarzyńskie nieraz zachowanie Armii Czerwonej na wyzwalanych i zajmowanych ziemiach polskich, czasy PRL, aż po arogancję Putina i jego agresywne działania na rzecz imperium, którego odbudowa nie leży w naszym interesie, to wszystko nie usprawiedliwia rusofobii, przekreślania wszystkiego co rosyjskie, niszczenie relacji, które są i będą naszemu krajowi potrzebne.

  Polska racja stanu wymaga pryncypialności, ale i elastyczności, co zresztą Donald Tusk wydaje się rozumieć, nie ulega szantażom w rodzaju pytania „czy Platforma jest partią polską?”. Nienawiść niszczy przede wszystkim tego, kto ją żywi, a nie tego, wobec kogo jest skierowana. Dobrze by było, gdyby nasi politycy (i media !!!) posłuchali takich ludzi jak prof. Walicki, Łagowski i Bieleń, a także Adam Daniel Rotfeld, współprzewodniczący Polsko-Rosyjskiej Grupy do Spraw Trudnych.

  Prezydent Putin robi dużo, żeby dialog polsko-rosyjski utrudnić, jego wzmianka, że Polska szkoli agentów Majdanu jest bez sensu. Nie pomagajmy mu w tym dziele.
 • @Husky 07:39:43
  W punkt !
 • @Husky 07:39:43
  Właśnie. Po co te wszystkie trudności? Rzecz jest prosta - istnieje umowa, są określone warunki. Po co te wszystkie mantry o narodach braterskich, skoro Dostojewski dawno powiedział wszystko na ten temat.
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:47:22
  Czytaj treść a nie tylko tytuł.
 • @fretka 07:50:13
  https://dziennikpolski24.pl/genialny-pisarz-obledny-rasista/ar/3624730
 • @Tezeusz 07:45:39
  Za naszą ciężką pracę dostajemy ledwie po 100 rubli.
  To szczyt szczytów!
  Taka Kozlowska dostawała tyle kasy, ile mogła unieść.
  A my co? Gorsi?
  Od rana do nocy plujemy na rząd, kłamiemy i manipulujemy. Dajemy klony informacji ze Sputnika.

  Co wy w tym KGB/GRU myślicie...... że to się samo zrobi?

  8-))))))))))
 • ps.
  odpowiadając na pytanie tytułowe : Kim jest rusofob?

  To człowiek cierpiący na rusofobie - wrogość lub niechęć do Rosjan i do wszystkiego, co rosyjskie. Rusofobię, jak każdą fobię, należy traktować w kategoriach medycznych i chorobowych, jako taka nie podlega ocenie, ale jej skutki już tak.
  W polskim narodzie nie ma nienawiści do Rosji , to politycy usiłują tę nienawiść zaszczepić społeczeństwu .Jedni z nich są chorzy na umyśle i próbują realizować swoje wizje , inni natomiast są pachołkami amerykańskich żydów dla których silna Rosja jest ością w gardle , i skacząc i ujadając na Rosję chcą przypodobać się swoim panom. Rządzący powinni zrozumieć że z Rosją nie wygraja , że mają za krótkie rączki .Natomiast Rosja to jest mocarstwo i nasz sąsiad , a z sąsiadem powinno się żyć w zgodzie .
 • @Paulus Aquarius 08:15:04
  Masz rację pod warunkiem,ze sąsiad tego chce i nas szanuje a nie morduje, porywa samoloty itp.... Zapomniałeś ?
 • @Tezeusz 08:16:36
  morduje, porywa samoloty ?

  hahahaha...

  zapomniałeś dodać jeszcze, że Putin na śniadanie pożera polskie niemowlęta
  Rusofobię, jak każdą fobię, należy traktować w kategoriach medycznych i chorobowych
 • @Tezeusz 08:16:36
  komentarz usunąłeś .
  obraźliwy był?
 • @Tezeusz 07:53:36
  Kiedy Dostojewski tworzył swoje wielkie dzieła nie było żadnej Ukrainy.
 • @Tezeusz 07:53:36
  Za wyrzucenie komentarza - ban na moim blogu.
 • @Paulus Aquarius 08:23:05
  Wybacz omyłkowo chciałem odpowiedzieć i usunąłem niechcący- smartfon ma swoje wady.
 • @Paulus Aquarius 08:21:38
  Takie odpowiedzi będę usuwał są nie merytoryczne. Nie będę się powtarzać.
 • @Tezeusz 08:26:08
  omyłkowo wstawię notkę na ten temat - usuwanie komentarzy , które nie są obraźliwe
 • @Paulus Aquarius 08:40:23
  OK
 • @Tezeusz 07:51:15
  "Czytaj treść a nie tylko tytuł."
  ( NAPISANE PRZEZ TEZEUSZ DO@Krzysztof J. Wojtas 07:47:22)

  Chyba cię pogięło!
  Jeśli to napisałeś ty to na 100% nie warto, nie ma najmniejszego sensu tego czytać !

  wystarczy, wstawić ocenę 1* i oddalić się
 • @Paulus Aquarius 08:46:09
  Twój komentarz świadczy o tobie
 • @Tezeusz 08:58:07
  ..BŁĄD LOGICZNY :)

  ... Mój komentarz do ciebie świadczy tylko o tym co sądzę o tobie i twojej działalności pseudo - blogerskiej i ma to niewiele wspólnego z świadectwem, jakie daje w realnym życiu.
 • @Husky 07:39:43
  Wasze wspaniałe przemówienia
  Są tatuażem na moim ramieniu
  Nie budź licho
  Póki śpi cicho
  Pozdro
  https://www.youtube.com/watch?v=M2ApeEx_9e4
 • @Paulus Aquarius 09:08:33
  Dałeś mi bana masz bana
 • Patryk Vega
  Właśnie obejrzałem "Politykę" Vegi. Która z postaci jest dla Was najbliższa Tezeuszu Egeuszowiczu?
 • @Tezeusz 07:19:10
  "W moim rozumieniu rusofob to osoba, która jest za ekspansywną i agresywną polityką wielkomocarstwowej Rosji (...)"

  To jest chyba rusoFIL. RusoFOB byłby "PRZECIW ekspansywnej i agresywnej polityce wielkomocarstwowej Rosji".

  "Pierwsze przykłady takiego działania już istnieją, to przecież rosyjska prasa podległa pod Kreml pisze, że cytat: „Polska szkoli ukraińskie bojówki”, „Polski batalion walczy na Ukrainie”, „Polska pragnie odzyskać dawne ziemie na wschodzie leżące na Litwie i Ukrainie”itp."

  Przydałyby się źródła. Coś tam czasem czytam na rosyjskojęzycznych stronach i artykuły o Polsce stanowią tam promil poruszanych, tematów chociaż faktycznie, jak już się coś o Polsce pojawi to w negatywnym świetle (w najlepszym razie neutralnie opisane).
 • @Pedant 09:25:03
  Nie oglądaj tyle TVN24.bo oszalejesz ze szczęścia a na to lekarstwa nie ma no chyba że KOD i LGBT.
 • @Paulus Aquarius 09:08:33
  Tak ciebie w KOD.uczą niebywałe !
 • @Paulus Aquarius 08:46:09
  Tobie zawsze stawiałem jeden.
 • Nowy cykl tematyczny już dzisiaj.
  Od dzisiaj nowy cykl tematyczny o roli Żydów w holokauście i nie tylko.
 • @Tezeusz 11:56:30
  "Nie oglądaj tyle TVN24.bo oszalejesz ze szczęścia a na to lekarstwa nie ma no chyba że KOD i LGBT."

  Co film Patryka Vegi "Polityka" ma wspólnego z TVN? Ja widziałem ten film w kinie, telewizji nie oglądam.
 • Polecam
  https://www.salon24.pl/u/dziennikarstwoobywatelskie/980004,kim-sa-hejterzy-zolnierze-wojny-hybrydowej-przeciwko-polsce

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

ULUBIENI AUTORZY