Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
35 postów 726 komentarzy

Patriotyzm

Tezeusz - "Patriotą się jest lub się bywa. Bywają ci, dla których dobro własne jest ważniejsze od ojczyzny" - Witold Pilecki wiosna 1938r.

Mój blog - mój dom. Nie toleruję chamstwa

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zakładasz swój blog na portalu i co oczekujesz od swoich adwersarzy, merytorycznej spokojnej dyskusji na zadany temat, czy raczej chamstwa, nerwów i wulgaryzmów ? Wybór należy do ciebie.

 

ADWERSARZU ZACHOWAJ KULTURĘ
Wiele osób w Neon24.pl posiada swój blog w którym zamieszcza materiały, krótsze, dłuższe , fotografie z opisami interesujących nas spraw, które nas  otaczają. Piszemy o historii, polityce, ciekawych miejscach w których dane nam było być, chorobach, ciekawych wydarzeniach, opiniach własnych i innych. To jest " mój blog i moje zasady" tak wielu pisze i ma całkowicie rację. Mój blog jak mój dom ja tutaj decyduję. Możesz się z tym co piszę nie zgadzać - wolno ci, ale nie wolno w dyskusji obrażać innych. Sami blogerzy stają się adwersarzami na innych blogach i tak to się toczy
Wielu moich adwersarzy burzy się jak w ferworze dyskusji zaczynają w dyskusjach obrażać innych używając niejednokrotnie słów wulgarnych. Wówczas interweniuję i staram się prosząc o zachowanie godne wiekowi czy wykształceniu. Postawy czy poglądy polityczne tutaj nie mają zastosowania a tylko kultura osobista samego komentującego.
Ten materiał dedykuję włośnie takim adwersarzom w formie materiału a nie krótkiej wypowiedzi.

TWÓJ BLOG - TWÓJ DOM
..”Kiedy zatem Twój blog zaczyna powoli przypominać miejsce, gdzie z chęcią wpisujesz już  wszystko, na co masz ochotę – od cytatów, które Ci się spodobały, do własnych odczuć, którymi chcesz podzielić się z innymi –  to być może znak, że warto postarać się o specjalne miejsce na to wszystko?

Skuszony wizją  takiej możliwości, gdy  będziesz mógł bez ograniczeń wpisywać wszystko co będziesz chciał – zakładasz  bloga. Ma być to miejsce osobiste, prawie intymne, w którym każda notka będzie po części Tobą. Obnażysz duszę, pokażesz wrażliwość na otaczające Cię piękno, poklniesz na szefa i sąsiada, skusisz się na recenzję ostatniego filmu, na który wyciągnęła Cię koleżanka, albo  dasz wyraz temu, co o TYM wszystkim sądzisz.

Poczujesz w sobie ogromną Moc zmuszającą Cię do wyrażania opinii i podkreślania swojego zdania. Kiedy odkryjesz jeszcze istnienie komentarzy, Twoja Moc zacznie wzrastać.

Zaczynasz czuć silę tworzenia  dla innych – Ty piszesz, ktoś komentuje. Czasem nawet na temat.

Zabawa zaczyna Cię wciągać coraz bardziej, uważniej analizujesz, każdy swój dzień. A może nieopatrznie  przeoczysz jakąś inspirację do następnej notki? Wdajesz się w polemikę z komentującymi, która zaczyna zabierać Ci coraz więcej czasu. I wtedy właśnie zaczyna się problem – nazwijmy go Problem Wolności Słowa.

Sytuacja właściwie jest jasna: My blog is my castle. To Twoje miejsce, gdzie masz prawo pisać wszystko na co masz ochotę i oczekiwać, że ktoś chcąc ocenić Twoją notkę, zrobi to w sposób kulturalny i sensowny.  Jeżeli tak się nie dzieje, zaczynasz się czuć tak, jakby nieproszony gość przyszedł do Ciebie do domu, rozsiadł się w salonie na Twojej kanapie, położył nogi na stole i zaczął obrażać Ciebie i Twoich gości. Sytuacja staje się nieprzyjemna.

Z drugiej jednak strony sam zaprosiłeś wszystkich chętnych do odwiedzin, wieszając nad drzwiami wyraźne zaproszenie: "Mój blog – czyli myśli wystawione na forum publiczne. Czytaj i komentuj." Zaproszeni odwiedzający  (mniej lub bardziej przypadkowi) w zależności od humoru, pogody i temperamentu czują, że mają prawo, ba! nawet obowiązek wyrazić swoją opinię na temat tego co napisałeś; tego, co na pewno miałeś na myśli pisząc; czego nie napisałeś, a na pewno chciałeś; albo też, co powinieneś napisać…”.

..”Twoja irytacja wzrasta, więc odpisujesz w mniej, lub bardziej eleganckim stylu, przypominając, że to jest TWÓJ blog i możesz pisać tutaj wszystko, co Ci się spodoba. Otrzymujesz natychmiast odpowiedź, że jak słusznie zauważyłeś, to jest blog, w dodatku z komentarzami, które jednoznacznie zapraszają do wyrażania swoich opinii na Twój temat, z którego to zaproszenia właśnie skorzystano….”

…” I zabawa zaczyna się naprawdę rozkręcać. Emocje sięgają zenitu, w wirtualnym powietrzu słychać świst miotanych argumentów i coraz cięższych inwektyw…”.

„..Jak więc jest z tym prawem wyrażania opinii? Czy pisząc  u siebie musimy być gotowi się z opiniami innych? Chyba tak. Zakładając bloga  wyrażamy chęć wzięcia udziału w tej „zabawie”. Przecież piszemy po to, by podzielić się z innymi swoimi myślami. Czy musimy tolerować komentarze, które nie są pochlebne? To zależy już od nas – na ile jesteśmy odporni na krytykę, umiemy rzeczowo polemizować z oponentami – a przede wszystkim,  na ile „niepochlebne” mieści się w granicach kulturalnego zachowania….”

Nie toleruję osobiście na moim blogu w NEon24.pl czy portalu Salon24.pl chamstwa wypowiedzi oraz działania wychodzącego wprost z wojny propagandowej czy wojny hybrydowej. Takie komentarze są jak wiemy niezgodne z regulaminem portalu. Emocje pozostawiamy poza portalem tak proszą administratorzy portalu Neon24.pl. Tutaj winna nastąpić merytoryczna dyskusja bez osobistych wycieczek typu cytat „ Ty Żydzie, pejsaty, idiota, perfidna kanalia, parch, śmieć,….mogę cytować jeszcze wiele takich wypowiedzi.

Zacytowane powyżej wypowiedzi natychmiast kasuję informując o tym administratora portalu. Gdy się pojawiają ponownie, blokuję czasowo lub na stałe takiego adwersarza.

Mam do tego prawo regulaminowe i z niego skorzystam informując każdorazowo o tych faktach administratora portalu podając konkretne wypowiedzi obrażające autora i jego decyzję.

Przykładów jest wiele ot choćby wulgarne komentarze na portalu Neon24.pl pod moimi materiałami takich blogerów jak : Wrzodak, Rzeczypospolita, Zbig71, oraz wielu innych. Na dzień dzisiejszy blokadę posiada Rzeczypospolita do momentu gdy jego emocje opadną do zera i prezentowane przez niego chamstwo zastąpi kultura wypowiedzi.

Zapraszam do czytania i merytorycznego dyskutowania. Z góry dziękuję !

 

Źródło : porady.onet ( fragmenty materiał- pochodzą z serwisu Sympatia.pl )

 

KOMENTARZE

 • Proste i klarowne
  I tej zasady się trzymajmy na MOIM BLOGU !! Na twoim masz swoje zasady i tyle.
 • @Tezeusz 17:47:01
  Proszę, zacytuj moje ,,wulgaryzmy", które mi przypisujesz nie podając treści???? Miej odwagę spojrzeć prawdzie w oczy.
  Chamstwem i poniżaniem innych blogerów zajmujesz się Ty,
  Te uwagi zastosuj najpierw sam do siebie, zeby wymagać od innych.
 • @Wrzodak Z. 18:03:49
  Kłamiesz jak zwykle oto mała próbka cytat twoich słów :
  "@Tezeusz 05:36:04
  Jesteś perfidną kanalią, sugerowanie o pedalstwie śp. Krzepkowskim to wymysły agentury mosadowskiej, która wtedy oczerniała go, tylko dlatego by po jego rytualnym zabójstwie nie rozlała się rewolucja robotników Ursusa. To był zabieg czysto psychologiczny i takie teksty pojawiły się w Super E i gazecie koszernej, teraz mendy społeczne wyciągają te brudne scieki z gazetowych szamb.
  Dlaczego już nie piszecie, ze procesy sadowe przegrały te szmatławce i musieli przepraszać rodzinę i samego Krzepkowskiego. To kwalifikuje się do sprawy sądowej.
  Oczerniacie działacza Solidarnosci, wydawcę i redaktora podziemnej gazety ,,Wolny Głos Ursusa". Cierpi tylko za to, że miał poglądy narodowe i był w Solidarności, jego rodzina była zaprzyjażniona z Romanem Dmowskim, razem odwiedzali się w Łomży. Nienawidzili go Bujak i Janas, nienawidziła go zydowska bezpieka SB, nienawidzili go syjonisci Kaczynscy, nienawidzą go obecni mosadowcy i szabes - goie.
  Widzisz kanalio, jak silną postacią był Krzepkowski, że pedały, Sb-cy, mosadowcy razem hura zabić za prawdę i tańczyc na jego grobie. Tak postepują mendy społeczne, którzy mają z lenistwa zdeformowane umysły.
  Dlaczego nie piszecie, że od 23 lat nikt nie odpowiedział za zbrodnię na A. Krzepkowskim????.....................

  Wy, szabes - goie z Pisuaru, lewacy, antypolacy, sługusy syjnostyczne posługujecie się właśnie takimi metodami, gorszymi od SB, podkreślam gorszymi od SB. Atakujecie mnie, ponieważ boli Was to, że od razu jestescie przez mnie rozszyfrowani, jako trole, perfidni sprzedawczyki co by w interesie swoim sprzedali własną matkę. Na to gotowi jestescie, pazerni na kasę pod stołem przeznaczoną na opluwanie innych.
  Patrzcie, jakie działa wytoczyli przeciw mnie. Ja teraz nigdzie nie kandyduje, nie żyję z podatków, żyje za swoje na swoim, tylko od czasu do czasu coś napiszę a nawet za to ściga mnie agentura w postaci różnych ciotkowatych troli.
  Tezeusz - czy to prawda, ze nazywasz się Paweł Rabiej i bronisz w ten sposób kochanka swojego szefa???
  nadużycie link skomentuj
  Wrzodak Z. 27.08.2019 09:25:43
 • @Wrzodak Z. 18:03:49
  Mam tego więcej !!! ale ten jeden wystarczy.
 • @Tezeusz 18:10:35
  Zaorane... jadąc portalowym klasykiem
  5*
  8-)))))))
  Pozdrawiam
 • @Husky 18:28:15
  Dzięki. Po to pisałem ten materiał.
 • @Tezeusz 18:30:17
  Problem ze "starymi blogerami" jest taki że zazwyczaj jak coś napisze to "napisze".
  Czasami Jego/Jej ...ego, właśnie opuszcza nasz układ planetarny, ale zabłyszczeć trzeba. I to nie jest problem braku ....brokatu.
  A że wyyjdzie tak jak wyjdzie.... ach... co tam
  Czyli wyszło...... jak zawsze

  8-)))))))))))

  http://lotna.neon24.pl/post/150505,mam-prosbe-do-adminow#comment_1580068
 • @Wrzodak Z. 18:31:04
  Wypowiedziałeś się i dobrze. Ale na moim blogu panują moje zasady zgodne z Regulaminem portalu i wszyscy je akceptowaliśmy.
 • @Husky 18:47:18
  W materiale dokładnie napisałem jak będę czynić i nie zamierzam tego zmieniać. Każdy ma prawo do swobodnej wypowiedzi przy okazaniu szacunku dla innych. Nie insertuje mnie wiek czy czas pisania na blogu chodzi o zasady kultury osobistej.
 • @Wrzodak Z. 18:31:04
  cytuję twoje słowa :

  "Siedzisz od rana do wieczora i plujesz jadem na wszystko co Słowiańskie, plujesz na prawdę, zależy ci tylko na wykonaniu zadania w sposób bezgranicznie poddany złu...
  Pamiętaj taki czas kiedyś się kończy..."

  To czyste kłamstwo . Pracuje zawodowo .Twoją wypowiedź kasuję .
 • @Tezeusz 18:10:35
  Podaj linki mówiące o chamstwie i wulgaryzmie Pana Wrzodaka.Bez nich jesteś niewiarygodny.
 • @Jwu 19:29:13
  Temat skończony, wypowiedź konkretna zacytowana powyżej.
 • @Wrzodak Z. 18:03:49
  ...."Tezeusz znowu prymitywnie jak analfabeta mąci w w sprawie Rosji i tzw. ,,przesmyku suwalskiego, te wypociny jego to nic innego jak smrody z kibelka okupanta Polski..."
  https://wrzodakz.neon24.pl/post/150546,bogactwa-suwalszczyzny

  Nie wytrzymałeś by znowu mnie nie obrazić pisząc stek inwektyw i nieprawdy nie czytając moich tekstów.

  Nie jestem prymitywnym analfabetą i za to masz BANA. Ja ciebie nigdy nie obraziłem. W moich materiałach pozbawiam ciebie dalszego obrażania mnie.
 • trudno wytrzymać
  jak ktoś prowadzi taką głupkowatą propagandę jak Ty. Całkowicie oderwaną od rzeczywistości , jednostronną, nienawistną i nacechowaną całkowitą stronniczością. Właściwie, to szkoda w ogóle z Tobą dyskutować, bo oprócz opisu rzeczywistości poprzez swą talmudyczną mentalność niczego sensownego do dyskursu nie wnosisz.
 • @zadziwiony 20:38:40
  Ale to MÓJ BLOG wolno mi nie pasuje nie czytaj i nie obrażaj jak twoich wypowiedzi nie krytykuję. Proszę o kulturę !
 • @zadziwiony 20:38:40
  Piszę co myślę to moje teksty mrzesz sie z nimi zgadzać lub nie masz prawo ale nikt nie ma prawa rzucać kalumnie, wyszydzać, wyśmiewać wulgarnie się odzywać itp...Ja tego nie czynię nie chcę czytać jakiś bzdur nie czytam i nie obrażam. jak czytam staram się merytorycznie komentować. Każde obrażanie będę wywalał.
 • @zadziwiony 20:38:40
  Jutro materiał o chamstwie w sieci
 • Polecam
  https://www.salon24.pl/u/dziennikarstwoobywatelskie/980004,kim-sa-hejterzy-zolnierze-wojny-hybrydowej-przeciwko-polsce
 • @Tezeusz 20:56:54
  Skoro uważasz że to jest twój blog i mamy tu nie wchodzić i nie komentować to jaki sens ma założenie go. Boisz się krytyki twojego bełkotu. Jaki wpis taka krytyka. Jeśli uważasz że wszystko co spłodzisz jest ok, to sam pisz i sam sobie to czytaj.
 • @goat 21:40:23
  Kłamiesz o tym nie pisałem.
 • @goat 21:40:23
  Krytyka tak chamstwa nie !
 • Mój blog moim domem.. nie toleruje chamstwa ?
  Blog jest z natury domem otwartym...jest publiczny i jest wystawiony na publiczną ocenę.
  więc mój blog jest domem publicznym .. to po pierwsze.

  Nie toleruje chamstwa ...a ściślej ....w moim domu publicznym tylko ja mogę być chamem... oraz moi polityczni przyjaciele bo ich chamstwo nie uderza we mnie... zasady takie jak to w domu publicznym...
  reszta klientów tego "domu" ma się zachowywać spokojnie i "merytorycznie"... (zapłacić za usługę , grzecznie zerżnąć "panienkę" i grzecznie bez awantur opuścić lokal)

  Rozumiem że trzeba gonić trolli dom jest publiczny ale w określonym celu...
  jak ktoś przychodzi do tego domu by go rozwalać a nie zgodnie z przeznaczeniem "domu" pieprzyć "panienki"...to takiego trzeba wywalić.

  Kto na Neonie (też dom otwarty czyli publiczny) jest trollem a kto klientem ?
 • @Tezeusz 21:45:00
  Chamstwem jest kasowanie przez ciebie komentarzy, które uznasz za niewygodne. I nie muszą zawierać ani wulgaryzmów, ani nie muszą być chamskie.

  To co robisz jest nienormalne.
 • @Oscar 08:09:11
  Pozdro!
 • @Oscar 08:09:11
  Wizyty w domach publiczny to..... moje hobby
  Na Soho są takie...... ekstraliga w Londku, laski prima sort !!.....i tanio
  Polecam
  Jak będziesz tu w delegacji to możemy to sprawdzić

  8-)))))))
 • @Husky 08:43:14
  Dziwki mnie jakoś nie kręcą...brakuje uczuć... i ten pomiar czasu...
  wole się zauroczyć choćby na chwilę i spędzić upojną noc...
  i wiedzieć że zabawa jest na obie strony ... i ślad pozostanie po obu stronach..
  Jestem uczuciowy... choć nie pruderyjny..

  Kiedyś za młodu w Paryżu próbowałem dziwek .. ale miałem zawsze niesmak... nie ma to jak zwykła gorąca, dysząca, młoda, urodziwa Polka ...
 • @Oscar 09:05:02
  byle nie dyszała dla zasady....
 • @Oscar 09:05:02
  Wolisz chłopców ?????ejjjjjjjjjjjj
 • @Tezeusz 11:52:16
  jestem czysty hetero... tylko kobiety.. .i tylko atrakcyjne ....ale komercyjne dziwki nie..
 • @Oscar 12:01:51
  no !

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

ULUBIENI AUTORZY