Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
35 postów 726 komentarzy

Patriotyzm

Tezeusz - "Patriotą się jest lub się bywa. Bywają ci, dla których dobro własne jest ważniejsze od ojczyzny" - Witold Pilecki wiosna 1938r.

Czy Przesmyk Suwalski może stać się miejscem agresji Rosji

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czy Przesmyk Suwalski stanie się miejscem agresji Rosji na Polskę ?

 

W mediach coraz częściej słyszymy o zagrożeniu dla bezpieczeństwa Polski spowodowanej ekspansywnaą polityką Rosji. Politycy i stratedzy wojskowi pokazują Polakom iż najbardziej prawdopodobnym miejscem gdzie mogą uderzyć Rosyjskie dywizje to jest tzw. Przesmyk Suwalski. Co to jest takiego i jakie ma znaczenie militarne w obronie naszego kraju- starałem się prześledzić zagłębiając się w literaturę przedmiotu.

Co to jest Przesmyk Suwalski ?

Według Wikipedii - „Pojęcie obecne w terminologii NATO, oznaczające polskie tereny położone wokół Suwałk, Augustowa i Sejn, które jednocześnie stanowią połączenie terytorium państw bałtyckich z Polską i resztą państw NATO oraz rozdzielają terytorium rosyjskiego obwodu kaliningradzkiego oraz sojuszniczej wobec Rosji Białorusi. Według armii USA region ten należy do potencjalnie najbardziej zapalnych punktów w Europie. „

Głównodowodzący sił zbrojnych USA w Europie gen. Ben Hodges już od dłuższego czasu na łamach prasy i mediów alarmuje, że tzw. „przesmyk suwalski na pograniczu Polski i Litwy jest jednym z najbardziej zapalnych punktów w Europie. Polscy eksperci nie mają złudzeń, że gdyby Rosja zdecydowała się zająć kraje bałtyckie lub uderzyć na Zachód, to ten region były zarzewiem konfliktu i stanowił autostradę dla wojsk Wladimira Putina.”

Generał Hodges już w październiku 2015 r., jak wiemy z przekazów medialnych na konferencji prasowej, wskazał regiony, które są najbardziej zapalnymi punktami w Europie. Z map odtajnionych na potrzeby konferencji wojsk Rosyjskich -wynika, że jednym z nich jest tzw. przesmyk suwalski. 70-kilometrowy odcinek pogranicza jest strategicznie ważny dla Rosji, która mogłaby dzięki niemu połączyć obwód kaliningradzki z Białorusią, tworząc tym samym korytarz lądowy dla swoich wojsk. Zajęcie tych terenów umożliwiłoby również odcięcie krajów bałtyckich od Polski i reszty państw NATO.

Głównodowodzący sił zbrojnych USA w Europie podczas wspomnianej już konferencji podkreślał również, że bardzo poważnym problemem jest brak infrastruktury umożliwiającej szybkie przemieszczenie wojsk między Polską, a krajami bałtyckimi.

Nawet jeśli mamy szpicę, której gotowość do działania jest bardzo wysoka, jak to określił, to przekroczenie przez nią granicy między Polską, a Litwą zajmuje dwa tygodnie. Przez to nawet nie zbliżamy się do szybkości reagowania, jakiej potrzebujemy w obliczu ewentualnego zagrożenia - wskazywał Hodges. W Pentagonie,jak wynika z raportów opublikowanych w amerykańskiej prasie, generał przyznał natomiast, że Rosja ma znaczące siły marynarki oraz piechoty zgrupowane w okręgu kaliningradzkim, które mogą odciąć dostęp do krajów bałtyckich.

Czy Putin wykorzysta słabość NATO?

Głównodowodzący sił zbrojnych USA w Europie gen. Ben Hodges już od dłuższego czasu alarmuje, wypowiadając się na konferencjach prasowych, że tzw. przesmyk suwalski na pograniczu Polski i Litwy jest jednym z najbardziej zapalnych punktów w Europie. Polscy eksperci nie mają złudzeń, że gdyby Rosja zdecydowała się zająć kraje bałtyckie lub uderzyć na Zachód, to ten region były zarzewiem konfliktu i stanowił autostradę dla wojsk Wladimira Putina.

Gdyby Rosja zdecydowała się zająć kraje bałtyckie, jak podają stratedzy NATO, lub iść na Zachód, to ten region byłby z pewnością zarzewiem konfliktu. Wiadomo, że nasi partnerzy z NATO nie będą o tym głośno mówić, ale ich analizy nie były oparte jedynie na mapach. Na pewno brali także pod uwagę informacje wywiadu. Już za czasów mojej służby wiedzieliśmy o tym, że Rosja bardzo mocno przygotowuje się do takich działań szkoląc ludzi. Prace były na tyle zaawansowane, że uczyli żołnierzy języka polskiego i jak przenikać przez granice, by prowadzić działania o charakterze dywersyjnym.

Krótko mówiąc - jeżeli Rosja zdecyduje się prowadzić agresję na terenie krajów bałtyckich to drugim kierunkiem będzie Polska. Dzięki temu uniemożliwi się ewentualną interwencję i przyjście z pomocą państw natowskich - przekonuje w rozmowie z WP gen. Roman Polko, który dodaje, że kraje bałtyckie są solą w oku Wladimira Putina.

Przesmyk Suwalski jest zatem, jak wynika z publikowanych analiz, bardzo wygodnym regionem do działań wielokierunkowych na terenie Europy Środkowo-Wschodniej. Znajduje się tam również tzw. węzeł augustowski, przez który przebiegają główne szosy prowadzące z Polski na Litwę oraz główna linia kolejowa łącząca nasz kraj z Litwą, Łotwą i Estonią. Rosja zdaje sobie z tego sprawę, gdyż wraz z Białorusią prowadzi ćwiczenia, które jednoznacznie wykazują ten kierunek jako potencjalny do uderzenia.

A co na to kraje bałtyckie ?

Litwa, Łotwa i Estonia ostrzegają, że mogą być kolejnym po Gruzji oraz Krymie polem konfliktu z Rosją. Ten wąski pas, który ma długość niecałych 100 kilometrów, jest wyjątkowo ważny z dwóch powodów. Po pierwsze, to połączenie państw bałtyckich z resztą krajów NATO. Po drugie, okolice Suwałk, Augustowa czy Sejn oddzielają również obwód kaliningradzki od Białorusi. Jednego z najbliższych sojuszników Władimira Putina. Jego zajęcie przez obce wojsk oznaczałoby całkowite odcięcie krajów bałtyckich od reszty NATO.

Wojskowi z NATO podkreślają, że przesmyk jest nie tylko wąski, ale prowadzi przez niego zaledwie jedna trasa kolejowa i dwie drogi. Dlatego właśnie wschodnie kraje Sojuszu tak bardzo nalegają na wzmocnienie tzw. wschodniej flanki. W ubiegłym tygodniu brytyjski dziennik "Financial Times" podał, że przypadający na Polskę batalion NATO ma zostać rozmieszczony na północno-wschodnim krańcu polskiego terytorium, właśnie w tzw. przesmyku suwalskim.

Wojskowi z NATO podkreślają, że przesmyk jest nie tylko wąski, ale prowadzi przez niego zaledwie jedna trasa kolejowa i dwie drogi. Dlatego właśnie wschodnie kraje Sojuszu tak bardzo nalegają na wzmocnienie tzw. wschodniej flanki. W ubiegłym tygodniu brytyjski dziennik "Financial Times" podał, że przypadający na Polskę batalion NATO ma zostać rozmieszczony na północno-wschodnim krańcu polskiego terytorium, właśnie w tzw. przesmyku suwalskim.

NATO chroni obecnie przestrzeń powietrzną państw bałtyckich w ramach misji Baltic Air Policing (BAP).

Każdy batalion NATO stacjonująca w Polsce według ocen wojskowych będzie miał jedno tzw. państwo ramowe, odpowiedzialne za wystawienie sił stanowiących trzon batalionu i dowodzenie nim. Do tej pory do roli państwa ramowego zgłosiły się USA, Wielka Brytania i Niemcy. Media w niepotwierdzonych doniesieniach wymieniają także Kanadę. Oficjalna decyzja w sprawie państw ramowych ma zapaść na szczycie NATO w Warszawie 8-9 lipca.

Według wypowiedzi wojskowych, batalionem w Polsce miałyby dowodzić Stany Zjednoczone, a oddziałami w Estonii, na Litwie i Łotwie - odpowiednio Wielka Brytania, Niemcy i Kanada. Inne nieoficjalne źródła w kwaterze głównej NATO wskazują, że odpowiedzialność za batalion w Polsce miałaby wziąć na siebie Kanada. Jednak szef MON sugerował, że będą to Stany Zjednoczone.I tak sie stało batalionem tym dowodzą Amerykanie.

Tymczasem, jak wynika z literatury przedmiotu, w ostatnich kilkunastu latach za Rzadów PO i PSL zlikwidowano kilka jednostek w północno-wschodniej Polsce. Zagrożony likwidacją był też pułk artylerii przeciwpancernej stacjonujący w Suwałkach i leżący najbliżej granicy z Litwą. Najpierw zmniejszono go do dywizjonu, a ostatecznie miał być rozformowany do 2017  i tak by się stało, gdyby nie wybuch wojny na Ukrainie, co uzmysłowiło rządowi i NATO realne zagrożenie ze strony Rosji.

14. Suwalski Dywizjon Artylerii Przeciwpancernej zatem przetrwał. Zgodnie z obietnicami kierownictwa Ministerstwa Obrony Narodowej, miał zostać wyposażony w nowoczesny sprzęt. Te deklaracje padły już półtora roku temu. A - jak wynika z medialnych informacji - wymiana uzbrojenia praktycznie się dokonała juz zostala zakończona i została wzmocniona oddziałami NATO oraz jednostkami Armii Amerykańskiej wyposażonej w najnowocześniejszy sprzęt i wyposażenie w tym czołgi Abrams

A jakie jest państwo zdanie na ten temat ?

 

KOMENTARZE

 • Miejsce strategiczne.
  Połaszczenie sił szybkiego reagowania Rosji usytuowane na Białorusi i w Obwodzie Kaliningradzkim oraz szybki atak rakietowy i pancerny na Przesmyk Suwalski to już nie taktyka ukrywana przez Rosję to straszenie oficjalne przez Putina na jego oficjalnych wystąpieniach.
 • a dr targalski twierdzi, że zły Putin zaatakuje nas czołgami z Krymu
  czy Kolega czasem ie przeniósł się do nas z rejonów Gazety przekornie zwanej Polską?
 • @MacGregor 17:48:45
  Gazety Polskiej nie czytam podobnie jak Rzeczypospolitej .
 • Temat na jutro
  Rosyjska telewizja: To Polska rozpoczęła II wojnę światową

  Będzie się działo
 • A jednak !
  http://m.niezalezna.pl/286626-cala-prawda-o-wojnie-hybrydowej-wyciekly-szokujace-dokumenty-wplywowego-doradcy-putina
 • @Tezeusz 19:55:14
  Aha, nie czytasz GaPolka, tylko "niezależną" (od kogo, bo od rozumu na pewno).
  A to o tym przesmyku to wielki kit, bo i po co? Ja wiem, że myślenie przyczynowo-skutkowe szwankuje u PiSiorskich "strategów" i "geopolityków"
 • Bicie piany
  A po co suwalski przesyk i jeszcze przezń atakowac . Ciutkę na północ mamy skoszarowana armię co z naddatkiem starczą na expolską armię wyposażona na misje ekspedycyjne w roli darmowego najemnika wielkiego brata. Już teraz z obwodu Kaliningradzkiego mają pod kontrolą pułap powyżej średnio pół kilometra.

  W dodatku armiom z Białorusi niewygodnie byłoby przenosić się na przesmyk suwalski . Kilkadziesiąt kilometrów byliby nakładali . Nie prościej starodawnie drogą Mińsk -Brześć- Stolica. Cały ten przesmyk to wymysł jakeskich strategów albo ignorują potencjalne wrogie wojska tuż za granicami albo zakładają ich zniszczenie znienacka i wtedy owszem przesmyk ma sens strategiczny. Tylko jak do dziśaiaj wiele bitew wygrali ale wojny żadnej w Eurazji. Granady, Panamy nie liczą bo tam jak ruscy czapkami mogli zarzucić
 • @Tezeusz 19:55:14
  https://i0.wp.com/www.militaer-wissen.de/wp-content/uploads/2018/01/SMS-Schleswig-Holstein.jpg On tam już raczej nie wpłynie , reszta to propaganda . Salut .
 • @Autor :-)))))))))))))
  Dzieki Autorze......z tym "przesmykiem" to ubawil mnie Pan i wszystkich moich znajomych !!!! Polecam pisanie do "Szpilek" :-))))))))))))))) Pozwolilem sobie rozeslac link Panskiego kuriozalnego tekstu .....ubaw po pachy.
 • Na wojnach się nie znam, ale widziałam w TV jak Rosja
  bombardowała rebeliantów w Syrii z okrętów wojennych na morzu Kaspijskim. Rakiety leciały nad Iranem i trafiały do celu w Syrii. Stąd mój ignorancki wniosek jest taki, że aby prowadzić z kimś wojnę, nie potrzebna jest wspólna granica. Ten problem od lat rozwiązują dobrze Amerykanie prowadząc wojny daleko od swoich granic.
 • @Mazjan 00:31:26
  Dzięki za promocję materiału no i portalu NEon24.pl. Poproszę o jeszcze !
 • @Repsol 22:33:00
  Ta fotka to granica Polski ? Nie bierz tyle ziela - szkodzi !
 • @Wican 21:35:11
  nie oglądaj tyle TVN24 - ogłupia
 • @Repsol 22:33:00
  http://histografy.pl/bij-bolszewika/
 • @
  Przecież wystarczy, aby zapobiec konfliktowi, dać Rosjanom eksterytorialną autostradę i linię kolejową.

  Ta sama sytuacja , co w 1939.


  Czekam na takie żądanie Putina - ale jakoś nie słyszę i nie widzę.
  A wszystkie wojska USA w to jedno miejsce i później - jedna bomba i po zawodach - przesmyk będzie zamknięty na ładnych parę lat.

  PS. Takich durnot to chyba sam Tezeusz nie jest w stanie wymyślić. To musi co, żydowska propaganda, bo tylko Żydzi mogą być zainteresowani tworzeniem napięć.
 • Ciekawy filmik o polityce sanacji by Ziemkiewicz
  Weile ciekawych i odkrywczych informacji które nie pasują do legendy Piłsudskiego i jego formacji...
  https://www.youtube.com/watch?v=6z4JoE0thiU

  A PIS prowadzi dzisiaj politykę bardzo podobną do tej Piłsudskiego..

  Filmik zmienia optykę na całą II RP.
  Bardzo ciekawy ...
 • @Tezeusz 17:43:41
  Stalin zrobił wszystko by zabezpieczyć ZSRR przed zachodem (Niemcami)
  Podpisał pakt Ribbentrop-Mołotow który pozwalał Stalinowi przesunąć linię obrony na linie Kurzona.
  Dzisiaj Putin jest w sytuacji gdy jego linia obrony jest taka jak przed 39r bez paktu Ribbentrop-Mołotow.

  A dzisiejszy zasięg rakiet, lotnictwa, tempo posuwania się wojsk..oraz siła rażenia broń atomowa) jest dużo większa niż w 1939r.
  Dzisiaj Putin ma przystawiony przez zachód pistolet do głowy.
  Sytuacja jest dużo gorsza niż za Hitlera.
  Czas reakcji liczony w minutach... a USA jawnie przygotowują realizacje planu błyskawicznego zmasowanego ataku rakietowego na Rosję.
  Wyjścia USA z układu INF jest tego jednym z wielu dowodów.

  Taka jest obecnie sytuacja na świecie...

  I na tym tle można się zastanawiać nad przesmykiem Suwalskim.

  Otóż jest on bez znaczenia...
  Dzisiaj wojna światowa odbędzie się przy pomocy rakiet średniego i dalekiego zasięgu... nie będzie żadnych wielkich bitew czołgowych, okopów bunkrów...przesmyków Suwalskich...
  Systemy rakietowe zniszczą przeciwnika w promieniu 500 km a wojska będą zajmowały teren praktycznie niebroniony.. a do tego wystarczą lekkie transportery i trochę czołgów by zdusić ostatnie osamotnione punkty obrony.

  Ruskim przesmyk nie przeszkadza ..przesmyk potrzebny jest marzycielom (idiotom) którym marzy się podbój Rosji a w ramach tego podboju atak na Rosję z kierunku krajów Bałtyckich (Hitler też tak chciał ale Polska swoim uporem pomieszała mu plany nie dając autostrady do Gdańska)
  Rosja nie może dopuścić do militaryzacji krajów bałtyckich i Ukrainy ...
  i nie dopuści...tak jak nie dopuściła do przejęcia przez USA Krymu czyli bazy wojennej na Krymie.
  Putin zwleka puki nie ma realnego zagrożenia...ale jak takie się pojawi nie będzie miał wyjścia.

  To nie Rosja pcha się na zachód ale odwrotnie...Rosja tylko czeka z "packą" na NATOwskie muchy aż przekroczą czerwoną linię nie w sensie geograficznym bo tę już przekroczyły ale w sensie siły militarnej.
 • @Oscar 08:32:42
  Ziemkiewicz nadaje się do kabaretu i tam dobrze spełnia swoją rolę.
  Na mój gust - to ograniczony typ.
 • @Tezeusz 17:43:41
  Mało tego. Rosja bezczelnie zbliżyła się baz NATO na całym świecie.
 • Pozwolę sobie zacytować fragment tego tekstu:
  "Według wypowiedzi wojskowych, batalionem w Polsce miałyby dowodzić Stany Zjednoczone, a oddziałami w Estonii, na Litwie i Łotwie - odpowiednio Wielka Brytania, Niemcy i Kanada. Inne nieoficjalne źródła w kwaterze głównej NATO wskazują, że odpowiedzialność za batalion w Polsce miałaby wziąć na siebie Kanada. Jednak szef MON sugerował, że będą to Stany Zjednoczone.I tak sie stało batalionem tym dowodzą Amerykanie"

  - no i to w zasadzie uważam wystarczy:

  batalionem (sic! to jest siła) w Polsce będą dowodzić Amerykanie (może Kanadyjczycy, bardzo bliski jak wiadomo sojusznik), a nad naszymbezpieczeństwem na Litwie będą czuwac Niemcy - gratuluję ...
 • Pierdoły
  żydowskiej propagandy.
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:05:59
  Moim zdaniem mówi niegłupio i ma głęboką wiedzę faktograficzną.
  Sanacja to był kabaret...
  A faszyzm w Polsce był budowany i był mocno wspierany przez KK.
  Mam do dzisiaj książkę polskiego księdza na temat włoskiego faszyzmu.
  To wprost laurka, wychwalanie, zalecanie Polskiej młodzieży jako wzór...
  Faszyzm włoski miał wielkie poparcie ze strony Watykanu.

  Nazizm niemiecki był skrajnie nacjonalistyczną wersją faszyzmu.. aż do poziomu koncepcji rasistowskich...
  Nazizm był faszyzmem tylko dla Niemców (aryjczyków) cała reszta była traktowana tak jak goje przez żydów.
  Nazizm i syjonizm to pokrewne ideologicznie systemy rasistowskie.
  Faszyzm nie był rasistowski był prawicowym socjalizmem z zachowanie klasycznych oligarchii rodowych i kościelnych.
  Czyli system oligarchiczny z ludzką (bo socjalistyczną) twarzą..

  Z tym że oligarchia jako rządząca w każdej chwili mogła zmienić wyraz tej twarzy tak jak zmieni`la w USA z socjal kapitalizmu do roku 80 na neoliberalizm co doprowadziło do likwidacji szerokiej klasy średniej i zubożenia amerykanów do obecnego poziomu.

  Jak widać faszyzm nie jest formacją stabilną bo jego "twarz" zależy wyłącznie od bieżących potrzeb rządzących oligarchów.
 • @MacGregor 09:20:29
  Obecność wojska niemieckiego na Litwie jest w/g mędrców dobrej zmiany wielkim sukcesem Polski. Brawo My.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:26:04
  Oj panie Jarosławie! Onuce panu wystają, a to bardzo nieładnie!! !:))
 • @Oscar 09:48:02
  Wytłumacz to Pan Ziemkiewiczowi. Ja o tym pisałem wiele już lat temu.
 • @Tezeusz 05:45:12
  Żadnego TVN nie oglądam. Zresztą, mam tylko TV naziemną.
  Ale znam się na geografi i historii. I nie czytać gówien michniowo-sakiewkowych
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:05:59
  Akurat w tych tematach, Ziemkiewicz posiada wiedzę nieosiągalną dla sekciarza żydowskiego Wojtasa. Wojtas kwestionuje siłę Żydów, niczym jakiś Michnik
 • @Oscar 09:48:02
  Ale to ty jesteś faszystą jako zwolennik upaństwowienia wielu dziedzin życia, w tym kwestii rodzinnych
 • Mocarstwo atomowe będzie
  się bawić w jakieś przesmyki? Bez jaj.
  I jaki interes miałaby mieć w tym Rosja? Tezeusz odpowiedzieć nie potrafi, bo Sakiewka nie napisał?
 • @MacGregor 17:48:45
  Targalski to degenerat i psychopata, ale to Natoni vel Tworki dał mu fuchę na uczelni. Uczelni, której należy unikać przez dominację psychopatów i przygłupów
 • @ Autor
  "Czy Przesmyk Suwalski stanie się miejscem agresji Rosji na Polskę ?"

  No przecież już ci radziłem wyprowadzić uderzenie wyprzedzające na Władywostok i potem wzięcie Moskwy od wschodu. Stamtąd się cię nie spodziewają. Atakuj szybko, zanim będzie za późno....
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:06:32
  "Czekam na takie żądanie Putina - ale jakoś nie słyszę i nie widzę."

  Dziwne.
  Tyle osób o nich mówi, pisze, a tu nic.
  Chyba neobolszewickie trolle będą pisać więcej ;-)))
 • @Wican 10:54:17
  Faszystą nie, socjalistą tak..
  Faszyzm od socjalizmu różni się tym że faszyzm to w istocie dyktatura oligarchów łaskawie godzących się na socjal dla ludu... ten socjal to oczywiście koszt dla Oligarchów bo jak dyktatura zawsze mogą sobie ten socjal przywłaszczyć pod jakimś pratekstem...a to kryzys, a to trzeba się zbroić.. a to lud z socjalem staje się leniwy i zyski oligarchom spadają...itd..
  Faszyzm to dyktatura oligarchów a więc żadna gwarancja dla ludu że Oligarchowie będą nadal łaskawi dla ludu.. w USA np po roku 80 tym przestali być łaskawi dla ludu.

  Socjalizm bez dyktatury Oligarchów (a każda forma istnienia oligarchii każdej maści prędzej czy później prowadzi do ich dyktatury) .. ma szansę i podstawy być demokratyczny...
  Państwo demokratyczne musi być socjalistyczne bo podmiotem jego trosk jest Naród a Naród jak to Naród ma jednostki wybitne i nie wybitne...
  a tych nie wybitnych jest ok 90% i o nie demokracja musi zadbać ... a to socjal jest tą formą zadbania o ich bezpieczeństwo życiowe.
  Oczywiście socjal może być mądry albo głupi.
  Budujący, dający szansę na dźwignięcie się jednostki z zapaści albo wręcz przeciwnie destrukcyjny, zniechęcający do pracy, degradujący...

  Socjalizm tak ale konstruktywny, motywujący, stymulujący...
  I łatwo sobie taki socjalizm wyobrazić.
  PRL był na dobrej drodze choć jeszcze nie u celu...
  Najjaśniejsza solidaruchów wręcz przeciwnie...
  Dopiero teraz PIS zaczął coś robić dla Narodu.

  Na razie mamy hybrydę państwa wyznaniowo-faszystowskiego
  "wyznaniowe" bo KK ma za dużo w polityce do gadania (a powinien być twardy rozdział kościoła od państwa)
  "faszystowskie" bo socjal PIS realizowany jest w warunkach dyktatury wielkiego kapitału czyli Oligarchów nie koniecznie Polskich...a nie w warunkach demokracji czyli dyktatury Narodu.
 • Usunięte komentarze
  Prosiłem i nic zatem działanie.Za obrazę autora czyli mnie komentarze Wrzodaka usuwam. Gdy będą kolejne będzie blokada
 • ..przesmyk suwalski....= kasa za złom...= urojenia fotelarza...
  ...gdyby komentujący zagrożenie w przesmyku przejechali drogami równoległymi do granicy polsko-litewskiej to nie wypisywali by bzdur..
  ....strasząc urojeniami łatwiej manipulowac i kraść ....
  ...."autorytety "na zamówienie znajdą sie zawsze..byle zaistniec,byle zarobic....
  ..mając do wyboru autostrady i drogi szybkiego ruchu wojsko zapewne wybierze drogi gminne i powiatowe....w państwie nie będącym w zainteresowaniu operacyjnym....
  .......chyba ,że będzie to atak konnicą,a to wówczas lepiej po "przesmyku"bo lepsza trawa...tylko te elektryczne pastuchy...
 • @Tezeusz 05:44:23
  No prawdy się boisz, kasujesz moje wpisy, które pokazuja prawdę o tzw. ,,przesmyku suwalskim". Tylko tchórze tak postepuja.
 • @Tezeusz 12:55:14
  Slusznie
  Brawo!!!!
  8-))))
 • @Husky 14:01:45
  Teraz widać wyraźnie jak by wyglądała "demokracja" Tezeusza i Huskyi'ego...
  jakiej "demokracji" bronią..
  Już taką demokrację mieliśmy w czasach Stalina...
  a zachód ma taką samą od zawsze...(dyktatura mafijnych mediów i ich g..no prawdy).
  podobnie wgląda demokracja" KK które z ambony głosi swoje dogmatyczne g..no prawdy i gdzie dyskusja nie jest przewidywana... a więcej jest potępiana jako atak na kościół.
 • @Wrzodak Z. 13:28:32
  Nie były na temat !
 • oczywiście 1*
  Czy Przesmyk Suwalski może stać się miejscem agresji Rosji?

  ODP: NIE

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

ULUBIENI AUTORZY