Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
35 postów 726 komentarzy

Patriotyzm

Tezeusz - "Patriotą się jest lub się bywa. Bywają ci, dla których dobro własne jest ważniejsze od ojczyzny" - Witold Pilecki wiosna 1938r.

Największym katem Polaków był Rosjanin .Oto twarz mordercy

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

kwietnia 1940 roku wyruszył pierwszy transport jeńców kierowanych na egzekucję do Katynia. Niedługo będziemy obchodzić kolejną rocznicę tej zbrodni. Do największych zbrodniarzy i katów narodu polskiego należał Rosjanin, Wasilij Błochin.

 

KIM BYŁ RADZIECKI ZBRODNIARZ WSZECH CZASÓW?

Wielu katów, którzy mordowali ludność polską na terenach zajętych przez wojska sowieckie we wrześniu 1939 r., nigdy nie zostało osądzonych. Mordowano nie tylko inteligencję, lekarzy, nauczycieli czy oficerów lub policjantów – mordowano kobiety i dzieci w sposób, którego okrucieństw nie sposób jest opisać.

Do największych zbrodniarzy tamtego okresu czasu należał komunista, radziecki aparatczyk, Wasilij Błochin (ur. 1895 zm. 3.02.1955). Był on Rosjaninem, wysokim funkcjonariuszem NKWD, jak podają dostępne źródła, przez blisko 30 lat zawodowo zajmował się głównie mordowaniem ludzi na zlecenie.

Źródła dostępne podają, iż w okresie od 1926 roku do 1953 własnoręcznie wymordował – co udokumentowano – osobiście, ze szczególnym okrucieństwem, nawet do 50 tys. osób.

Zabijał, gdyż sprawiało mu to ogromną osobistą przyjemność. Gdy w 1940 Stalin i Beria wydali rozkaz o wymordowaniu polskich oficerów, przebywających w sowieckiej niewoli, zgłosił się on osobiście i na polecenie Stalina wyjechał na czele plutonu egzekucyjnego do Kalinina (dzisiejszego Tweru), by wykonywać wyroki śmierci na polskich oficerach, internowanych we wrześniu 1939 r.

Ten rosyjski zbrodniarz był jednym z głównych organizatorów i wykonawców mordów na wziętych do niewoli polskich oficerach, stojąc na czele specjalnie do tego powołanej przez Stalina i Berię grupy operacyjnej. Kierował osobiście i bezpośrednio egzekucjami na polskich oficerach z obozu filtracyjno-represyjnego w Ostaszkowie, wykonując osobiście wiele tych wyroków. Egzekucje oficerów polskich rozpoczął już od 5 kwietnia 1940 przy ul. Sowieckiej 2 w Kalininie. Ofiary jego mordu chowane były głównie w wykopanych rowach w Miednoje na terenie letniska. Jak podają źródła, nie mógł się doczekać, kiedy będzie strzelał w tył głowy polskich oficerów. Po dokonywanych zbrodniach, cieszył się z tego, co zrobił, pijąc wódkę. Opowiadał wówczas ze szczegółami i swoją dumą mordercy, jak po strzale w tył głowy, z zabijanych ludzi tryskał mózg z krwią oraz kawałkami czaszki. Właśnie dlatego polecał on głowę katowanych Polaków obwiązywać szmatami. Innych jego wypowiedzi, jakie można przeczytać w dostępnych źródłach, nie przytoczę, gdyż są zbyt drastyczne.

W JAKI SPOSÓB MORDOWAŁ POLAKÓW?

Ten kat katów przygotowywał się starannie do dokonywania zbrodni, posiadał specjalny, zaprojektowany przez siebie ubiór, w postaci skórzanych pilotki, długiego fartucha i rękawic aż po łokcie. Tak ubrany, jak rzeźnik, by krew pomordowanych go nie ochlapała, rozstrzeliwał z przyjemnością, jak podają źródła oficerów polskich. Bił rekordy zabijania strzałem w tył głowy.

Do piwnicy budynku NKWD, gdzie rozstrzeliwał Polaków (głównie z niemieckiego Waltera, bo ten się nie przegrzewał), jak ponoć sam twierdził, sprowadzano w ciągu jednego dnia nawet do 250 osób. Bilans tamtej wiosny dla ekipy pod wodzą Błochina to 6311 rozstrzelanych Polaków.

ZA DOKONANE ZBRODNIE NA POLSKIM NARODZIE OTRZYMAŁ ZASZCZYTY I WYRÓŻNIENIA.

Błochin – morderca i kat bestialsko zamordowanych polskich jeńców wojennych, jako szef plutonu egzekucyjnego z Łubianki, otrzymał z ZSRR za dokonywanie tych zbrodni na Polakach w ciągu swojego życia wiele nagród państwowych wyróżnień i pochwał.

Związek Radziecki, a konkretnie sam Józef Stalin, szczególnie cenił tego kata Polaków za umiejętności i wydajność w mordowaniu ludzi z zimną krwią. Mordował mężczyzn, mordował kobiety, mordował dzieci, nie mając nigdy wyrzutów sumienia. Mordował, bo to lubił. Gdy pod koniec lat 1930. kolejna fala czystek zmiotła większość jego kolegów i byłego szefa NKWD, Nikołaja Jeżowa, Błochin ocalał, by dalej zabijać na rozkaz Stalina.

Kat nigdy nie stanął za swoje zbrodnie ludobójstwa przed trybunałem międzynarodowym. Nie był też sądzony jak zbrodniarze hitlerowscy za swoje zbrodnie, ma on wszakże na koncie nie tylko polskich oficerów z Miednoje, ale także wielu „wrogów narodu” – marszałka Michaiła Tuchaczewskiego czy Nikołaja Jeżowa. Szacuje się, że rozstrzelał osobiście nawet około 50 tysięcy osób w Związku Radzieckim, tak zwanych „wrogów ludu”. Nazywano go gwiazdorem zbrodni albo rodzynkiem stalinowskich zbrodni. Ostatniej zbrodni dokonał już w 1953 r.

Ironią losu jest to, że Błochin spoczywa (nie jako jedyny z katów NKWD) na moskiewskim Cmentarzu Dońskim, niedaleko grobów ofiar represji.

PAMIĘTAĆ NALEŻY ZAWSZE!

Zbrodnie ludobójstwa dokonane przez Niemcy hitlerowskie, zostały przez społeczeństwo międzynarodowe rozliczone, a winni ich dokonania zostali przykładnie ukarani. Dlaczego zatem zbrodnie Stalina i jego katów – jak opisanego Błochina – którzy nigdy nie stanęli przed wymiarem sprawiedliwości, nie zostały dotąd rozliczone?

Pamięć o tych bestialsko pomordowanych Polakach przez NKWD, o ich katach – zbrodniarzach ludobójcach, którzy tego dokonali – musi trwać zawsze. Jesteśmy to winni tym Polkom i Polakom, zamordowanym przez sowieckich siepaczy. Zbrodnie dotychczas nierozliczone muszą zostać ukarane i napiętnowane na arenie międzynarodowej. Zbrodnie Niemieckie zostały rozliczone a sprawcy ukarani, zbrodnie Sowieckie nie doczekały się tego losu i póki do tego nie dojdzie to ta zadra zawsze będzie tkwiła w sercach Polaków.

Chwała i wieczna pamięć o pomordowanych w bestialski sposób przez stalinowskich oprawców.

KOMENTARZE

 • Uzupełniam
  Urodził się we wsi Gawriłowskoje w guberni władimirowskiej w rodzinie chłopów-biedniaków. a młodu pracował jako pastuch we wsi Turowo. W 1953 wydalony z organów Bezpieczeństwa Państwowego ze względu na stan zdrowia. Według jednych źródeł zastrzelił się, a według innych zmarł na serce. Pochowany na cmentarzu dońskim.
  Chodził ubrany jak rzeźnik:
  Никита Петров. Человек в кожаном фартуке // Новая газета, спецвыпуск «Правда ГУЛАГа», № 10 (31), 02.08.2010.
 • Autor
  5*
  Za odwagę pisania prawdy. Całej a nie cenzurowanej prawdy
  Też tu o nim wielokrotnie pisałem
  A teraz "stare blogery" będą mieć problem, bo ta rosyjską kanalia żydem
  .......nie był. Poprawna narracje szlag trafił

  ps.
  tylko czy ten wpis mieści się w portalową rubryka
  i na promocję to Ty nie licz, jeśli już to na.....loch

  8-))))))))
 • @Husky 17:47:31
  Taka jest historyczna prawda. Szczujnia sowiecka mnie nie interesuje. Pisze co chcę i nie zależy mi na " poprawności agitacyjnej portalu "
  Fakty są faktami i tyle.
  Pozdrawiam
 • @Tezeusz 17:52:09
  Potraktuj wcześniejszy mój komentarz jako pewnego rodzaju ironię.
  A to dlatego że wcześniej czytałem wpis blogera interesariusz.pl.
  Wniosek z tego wpisu jest jeden.
  Zmierzamy(admini) tu do momentu kiedy my niezaliczeni do kasty "starych blogerow" i niezwiązanych w żaden sposób z administracją, możemy się spodziewać wszystkiego,łącznie ze znikaniem notek... no bo my to PIS-owska swołocz jesteśmy. Sam widzisz ile tu jest żadnych krwi , co raz padają żądania zbanowania nas.A mnie zwlaszcza. Zobacz "skutki" działania misyjnego.A to dopiero chyba dwa dni.
  Dojdzie pewnie i do tego że ci spoza kasty będą musieli wcześniej swoje notki i komentarze do dyżurnego admina wysyłać celem moderacji i akceptacji.

  No chyba że czy Ty czy ktokolwiek inny napisze notkę zatytułowaną ...

  Husky to kawał PIS-owskiego...skurwysyna. Kropka

  Gwarantuje Ci że taki wpis jest przez minimum tydzień na pudle, łącznie z 10 tyś odsłon na starcie, i minimum 30 pozytywnych ocen

  Zakład ?

  To by było na tyle
 • Zbrodnie
  Niemieckie zostały rozliczone!!!! Weź chłopaczyno i się zderz głową ze ścianą!!!! A o operacji Paperclip słyszałeś? Czytając twoje teksty dupa odpada mi że śmiechu.
 • @Husky 18:25:05
  Mój materiał.w Salonie 24 pl. Ponad 300tys
  Odsłon i co nic .Normalka A ich to podnieca? Niebywałe.
  Nie zależy mi na tych opiniach sowietologów.
  Ja robię swoje..Piszę materiały o treści historycznej.
  Jak o treści politycznej napiszę to kible będą pełne.
 • @zbig71 18:31:03
  Masz osraną dupę !!! Oj !
 • @zbig71 18:31:03
  Nie obrażaj mnie , ja ciebie nie obrażam.Powtarzać nie będę mniej emocji więcej merytoryki poproszę.
 • Dlaczego?
  Co za dranie dają tu pały!
 • @Casey 19:51:50
  Proste sowiet.to sowiet. Nie zalezy mi na tej punktacji.
 • Co na jutro ?
  Polityka ? Coś wspólczesnego.Może LGBT i komuniści ?
 • @zbig71 18:31:03
  Masz bana za chamstwo które pisałeś o mnie w komentarzach.
 • @zbig71 18:31:03
  Za ten komentarz cytat :
  @Tezeusz 17:11:14
  Ty jesteś sowiecka szczujnia. Usunąłeś mój komentarz, jak pisałem, żebyś przeczytał cokolwiek o operacji Paperclip oraz o hr. Ronikier że. I żebyś nauczył się języka polskiego. Jestes zwykłym sowieckim politrukiem. Tam nie było nic obraźliwego. Mały, nędzny prowokator, potomek Berii i Kaganowicza.."

  masz BANA !!!!
 • autor
  Ten Błochin miał na sumieniu (trudno stwierdzić czy w ogóle je miał, ale mniejsza o to) ponad 50 000 ofiar, jeśli nawet rozstrzelał wszystkich jak piszesz 6311 Polaków ( w co raczej trudno uwierzyć ) to kim z pochodzenia były pozostałe 44 000 ofiar ?
  I kto wydawał mu polecenia ? Pod rozkazem rozstrzelania polskich oficerów było 7 podpisów z których tylko jeden należał do Rosjanina, najwięcej podpisów złożyli Żydzi. Izraelska prasa pisała w latach '60 że w Katyniu egzekucji dokonali wyłącznie Żydzi, pewnie dlatego że trudno było znaleźć wśród Rosjan drugiego Błochina.
  A teraz pytanie - Ile Ci płacą za szczucie na Rosjan ? Podaj w szeklach, nie musisz przeliczać na złotówki ...
 • @Tezeusz 21:04:29
  To jest pański blog i ma pan prawo banować za chamstwo.
  Proszę się jednak zastanowić nad własnymi ocenami innych tu piszących.
  Przypominam o tym bo nieładnie się pan o innych wyraża... więc co?
  Też dać bana za chamstwo?
 • @Tezeusz 17:31:25
  No widzisz, sam piszesz o zbrodniarzach; Stalinie, Berii oraz Błochinie. Stalin to pół gruzin, pół garbonosy, Beria czy jude, a Błochin to ukrainiec. Właśnie na tym polegał bolszewizm, że na wierchusce zbrodniczego sowietyzmu stali garbonosy, a Ty, bez zastanowienia drukujesz brednie z koszernej.

  Aha,,,, nie wiesz co z tym wiatrem nad Florydą???
  Nie wiesz dlaczego to ,,zond" i jude po wizycie Penca w W-wie, zrezygnowali z opodatkowania syjonistycznych koncernów informatycznych min. jak PejsyBuk i Google
 • @Casey 19:51:50
  //Co za dranie dają tu pały!//

  Za prawdę która ich niesamowicie boli
  I niech boli, bo ma boleć !!!!!!!
  I na tym to polega

  8-)))))))
  pzdr.
 • @Wrzodak Z. 22:03:40
  z tym wiatrem ..? Trump pogonił huragan kijem golfowym, ponoć mają przysłać takie kije zamiast F-35 bo są skuteczniejsze, na razie przysłali Dudzie polską flagę z księżyca , dał się chłopina nabrać, w każdym razie przyjął ją jakby wierzył że to loty na Księżyc to na poważnie było ...
 • @Casey 19:51:50
  "Co za dranie dają tu pały!"

  Naiwne pytanie. Pały dają agenci zimnego czekisty. Za każdą pałę dostają po 10 rubli.
 • @Wrzodak Z. 22:03:40
  "a Błochin to ukrainiec. "

  Czy ma Pan może jakieś źródło odnośnie tej informacji?
  W Wiki nic na ten temat nie ma...

  Ukłony
 • @Wrzodak Z. 22:03:40
  Błohin był Rosjaninem
 • @Astra - Anna Słupianek 21:58:05
  Witam gdy blokuję kogoś podaję konkretnie za co wklejam cytat wypowiedzi tak jest w przypadku cytat "@zbig71 18:31:03
  Za ten komentarz cytat :
  @Tezeusz 17:11:14
  Ty jesteś sowiecka szczujnia. Usunąłeś mój komentarz, jak pisałem, żebyś przeczytał cokolwiek o operacji Paperclip oraz o hr. Ronikier że. I żebyś nauczył się języka polskiego. Jestes zwykłym sowieckim politrukiem. Tam nie było nic obraźliwego. Mały, nędzny prowokator, potomek Berii i Kaganowicza.."

  Czynie tak zawsze - zgodnie z radą Admina. Uspokoi emocje blokadę zdejmuję - tak czynie.

  Nikogo personalnie nie obraziłem. Staram się unikać ostrych polemik personalnych.
 • @Drab61 21:51:39
  Piszę o faktach historycznych odsyłam do szkoły podstawowej tam jest już ta wiedza.
 • Prośba do adwersarzy
  proszę jeszcze raz zgodnie z prośba admina NEon24.pl - Bez emocji i wycieczek personalnych proszę.
  Merytoryczne dyskusje nad materiałem - TAK, obrażanie innych, opluwanie, wulgaryzmy - NIE
  Takie komentarze usuwam - pisze to wielokrotnie, po powtórzeniu komentującego blokuję.
  Wulgaryzmy na mnie nie działają w ogóle.
  Nie łamiemy Regulaminu Portalu.
  Nie jestem ani przeciwnikiem Rosji ani członkiem PiS mam takie a nie inne poglądy - wolno mi i pokazuję na SWOIM BLOGU. Masz innych pokaż na swoim blogu a nie obrażaj innych.
  Dotychczas zbanowane osoby odblokowuję by dać im możliwość swobodnej dyskusji. Gdy znowu mnie obraża zablokuję na zawsze.
 • @Tezeusz 05:56:37
  Przecież Ty kasujesz merytoryczne komentarze, na jakie nie jesteś w stanie odpowiedzieć.
 • A jakie to ma znaczenie?
  Jesteś hipokrytą, bo inaczej byś wiedział, że jednym z głównych twórców aparatu terroru był Polak-Feliks Dzierżyński. Prezentujesz teraz szowinistyczne nastawienie do Moskali a to typowe dla Chazarów.
 • @Tezeusz 19:55:27
  IObecny sowiet jest na Zachodzie. Taka prawda. W Rosji wolność slowa, o której sie współczesnym Europejsom nie śniło.
 • @Wican 08:25:53
  Masz rację NKWD, Milicja, pałowanie, więzienia lub trucizna albo kula w łeb najlepiej na moście za wolność słowa - demokracja jak się patrzy jak w Komunistycznej Korei.
 • @Drab61 22:36:52
  https://www.salon24.pl/u/dziennikarstwoobywatelskie/983117,kim-jest-rusofob

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

ULUBIENI AUTORZY