Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
35 postów 726 komentarzy

Patriotyzm

Tezeusz - "Patriotą się jest lub się bywa. Bywają ci, dla których dobro własne jest ważniejsze od ojczyzny" - Witold Pilecki wiosna 1938r.

Rosjanie obrońców Grodna miażdżyli czołgami

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W czasach PRL-u 17 września 1939 r. było propagandowo pokazywane jako „pokojowe wkroczenie Armii Czerwonej w celu obrony ludności Białoruskiej i Ukraińskiej” nikt wówczas nie powiedział, że wkroczyli zbrodniarze i był to brutalny napad na Polskę.

Wstęp

Przez całe dziesięciolecia powojenne, w czasach PRL-u, wmawiano Polakom, że Rosjanie pokojowo wkraczali do Polski 17 września 1939 r. a w Katyniu to Niemcy mordowali polskich żołnierzy. Nikt nigdy nie wspominał o tym, iż Polacy jednak bronili się przed napadem sowietów 17 września 1939, o tym, iż nie zapomniano o zbrodniach czerwonych siepaczy i że te zbrodnie nigdy nie zostali rozliczeni. Sponiewierany Polski naród nie padł na kolana przed oprawcami, walczył o swoją godność - walczyła młodzież, a jak walczyła, przeczytajcie tutaj.

17 września 1939 r. Armia Czerwona, realizując rozkaz nr 16634 wydany przez ludowego komisarza obrony Związku Sowieckiego Klimenta Woroszyłowa, uderzyła bez wypowiedzenia wojny na Polskę. Wkroczyło do Polski sześć armii uformowane w dwa fronty białoruski i ukraiński. Agresji dokonało ponad 620 tys. żołnierzy, wspartych 4.7 tys. czołgów, 3.3 tys. samolotów. Było to prawie dwa razy więcej niż potencjał Wermachtu, który atakował Polskę 1 września 1939 r.

Żołnierze wkraczającej czerwonej Armii byli, jak to wspominali naoczni świadkowie „ głodni, żądzy krwi, nienawidzący wszystko, co Polskie”.

Sowieccy żołnierze, jak wspominają naoczni świadkowie tych wydarzeń, od momentu wkroczenia na tereny Polskie „mordowali polską ludność cywilną, niszczyli, grabili i palili wszystko czego nie mogli ukraść”. Z ogromną determinacją aresztowano i natychmiast rozstrzeliwano wojskowych, urzędników państwowych, inteligencję, harcerzy, parlamentarzystów, urzędników organizacji społecznych i ich rodzin.

Pierwszymi ofiarami sowieckich represji okazali się dyplomaci oraz pracownicy konsulatów, reprezentujący Polskę w Związku Sowieckim, którzy w wielu przypadkach zostali aresztowani i zesłani na Syberię.

Od pierwszych dni agresji, wojska sowieckie rabowały, paliły, gwałciły i mordowały Polskich obywateli szczególnie żołnierzy. Dowódca Korpusu nr III w Grodnie gen. Józefa Olszyny-Wilczyńskiego wraz z towarzyszącymi mu oficerami po aresztowaniu został ograbiony z rzeczy osobistych i natychmiast rozstrzelany przez rządnych krwi czerwonoarmistów.

W rejonie Sarn w województwie poleskim, Sowieci wymordowali wziętą do niewoli kompanię Batalionu Korpusu Ochrony Pogranicza „Samy” tj. 280 żołnierzy i oficerów.

Zamordowano seriami z broni maszynowej wziętych do niewoli nieuzbrojonych kadetów szkoły Oficerów Policji w Mostach Wielkich.

Obrońców Grodna rozstrzeliwano.  Każdego, kto się poddawał. W ten sposób zamordowano 300 obrońców tego miasta, w tym wielu harcerzy.

Niejednokrotnie wziętych do niewoli palono lub rozrywano granatami. W trakcie bitwy pod Wytycznem, gdy kilkudziesięciu rannych żołnierzy polskich dostało się do sowieckiej niewoli, ci zamknęli ich w Domu Ludowym w Włodawie, po czym ich ograbiono ,rozebrano do naga, mordując i paląc na stosie.

Sowieci stosowali podstępy i kłamstwa by mordować jak najwięcej Polaków. 22 września, w Winnikach koło Lwowa, gwarantując obrońcom miasta po poddaniu swobodnego przemarszu do Rumunii i Węgier, aresztowali wszystkich obrońców wywożąc ich do obozu – kaźni w Starobielsku.

Kapłanów niejednokrotnie w trakcie trwania mszy bito, torturowano publicznie, odcinając ręce i nogi tasakami, wydłubując oczy, wyrywając paznokcie. Kościoły niszczono i zamieniano w magazyny lub chlewnie.

Walka o godność i honor

Z odnalezionych po latach moich notatek z lat 60 i 70 tych XX wieku, ze spotkań z oficerami IIRP które odbywał mój dziadek – rotmistrz WP na śluzach w Bydgoszczy, widnieją zapiski dotyczące wspomnień opowiedzianych w mojej obecności ówczesnego harcerza mieszkającego w Grodnie później żołnierza AK, Żołnierza Wyklętego. Zapiski te, z uwagi na treść, publikuję po raz pierwszy. Nie podam prawdziwego imienia ani danych tej osoby ze względów oczywistych. Bohatera tej opowieści nazwę imieniem Adam. Oto ta prawdziwa historia.

Adam we wrześniu 1939 r. kończył 15 lat, mieszkał wraz z ojcem, urzędnikiem państwowym i matką, księgową, w Grodnie. Tam uczęszczał do pobliskiego Gimnazjum. Był harcerzem, uwielbiał harcerskie obozy, literaturę i nauki humanistyczne. Komendantem hufca harcerskiego, do którego należał wówczas, był Brunon Hlebowicz. Uczył się tam wraz z kolegami nie tylko harcerskich specjalności ale i odbył podstawowe szkolenie strzeleckie.

Rankiem 1 września 1939 r Adam jak i wielu mieszkańców Grodna przygotowywali obronę miasta kopiąc rowy i budując umocnienia. Niemieckie bombardowanie miasta nie wyrządziło większych szkód. Zapał do obrony był powszechny. Fortyfikowano szkoły, budynki administracji, podwórza i ogrody. Uczniowie Szkoły Ogrodniczej ubrani w mundury uzbrojeni w karabiny wykonywali nasypy i stanowiska strzeleckie.

Sowieckie oddziały w dniu 20 września 1939 r. uderzyły na Grodno z dwóch kierunków południowego i wschodniego planując zdobyć miasto z marszu.

Bój o miasto był zażarty Polscy obrońcy bili się, niszcząc kolejno sowieckie czołgi, jeden po drugim, przy pomocy butelek z benzyną i działek ppanc.

Obok nielicznych oddziałów wojskowych Grodna broniła ludność cywilna oraz harcerze rekrutujący się z miejscowych szkół gimnazjalnych – dzięki swemu zapałowi oraz patriotyzmowi byli oni szczególnie cennymi żołnierzami.

Było ich czterech – harcerzy, obrońców Grodna

Było ich czterech kolegów - przyjaciół z podwórka, szkoły i harcerstwa. Razem stanęli do obrony Grodna od dnia 1 września 1939 r., walczą z czołgami sowieckimi, rzucając z ukrycia w nie butelkami z benzyną - to była skuteczna broń.  Czołgi zamieniają się w pochodnie, w ten sposób niszczą oni w jeden dzień aż 4 sowieckie czołgi.

Najmłodszy harcerz, ich kolega, Tadeusz Jasiński, mając niespełna 13 lat, rzuca butelką w sowiecki czołg- butla nie zapala się wówczas załoga czołgu bije go po czym krzyżuje przy pomocy sznurów na przednim pancerzu jako tarczę. Krew spływa po ciele Tadka, wokół padają kule, jest ranny, płacze i cicho błaga „Chcę do mamy – do mamy!” - krzyczy z bólu. Czołg sowiecki strzela i atakuje obrońców Grodna. Harcerz Tadzio zostaje wreszcie uwolniony przez zdesperowane kobiety. Umiera w szpitalu, z odniesionych ran.

Adam z kolegami widzi tę scenę. Niszczą po kilku godzinach właśnie ten czołg butelkami z benzyną. Załoga nie zostaje uratowana, pali się żywcem w jego wnętrzu.

Po dwóch dniach obrony miasta, z powodów braku amunicji  i bezsensowności dalszej walk,i celem zachowania ludności cywilnej przy życiu, poddaje się i wówczas zaczyna się czas nieopisanych zbrodni i represji ze strony sowieckich żołnierzy.

22 września sowieci aresztują  niemal całą inteligencję Grodna, żołnierzy, harcerzy, policjantów. U kogo znaleziono choćby nóż czy scyzoryk, natychmiast zostaje publicznie rozstrzelany. Krew płynie ulicami, ściany budynków stają się czerwone od rozstrzeliwanych mieszkańców Grodna.
 

Adam z kolegami ukrywa się w dobrze zamaskowanych piwnicach domów, które wcześniej przygotowywali jako miejsca ukrycia i obrony. Tam mieli zgromadzoną żywność i broń. Tam także zanieśli zdobyte w czasie walki sowieckie mundury.

Widzą oni z okien poddasza jednego z  budynków jak wieczorem 22 września sowieci zabijają wielu mieszkańców w tym ich ojców. Zbijają ich strzałem w tył głowy i dobijają bagnetami karabinów, matki są gwałcone prawie publicznie na placyku i po zgwałceniu przez wielu żołdaków oni rozpruwają im brzuchy bagnetami. Kobiety umierają w nieopisanych cierpieniach jęcząc głośno. Harcerze po takim widoku przysięgają  krwawą zemstę i śmierć oprawcom.

Krwawa zemsta na sowieckich katach

W dzień harcerze ukrywają się przed oprawcami sowieckimi, którzy już zaczęli ich poszukiwać za obronę Grodna. Wieczorami przebrani w mundury sowieckie i broń, zabraną w czasie zdobycia wozu z aprowizacją, zabijają z niespotykaną wściekłością napotkanych na ulicach, w parkach, w budynkach, wrogów. Zabijają  ich także po cichu bagnetami, głównie gdy śpią w swoich kwaterach lub strzałami z broni palnej, gdy sowieci wracają do koszar pijani i szczęśliwi z dokonywanych mordów i grabieży.

Zabijają ich bez litości wręcz ze łzami rozpaczy po utracie ojca i matki, najbliższych jako odwet, jako zemstę którą im zaprzysięgli. Ci młodzi pełni romantycznych uniesień chłopcy stają się bezwzględnymi bojownikami – żołnierzami.

Upatrzyli sobie głównie oficerów i żołnierzy NKWD najbardziej zwyrodniałych katów, których  to zabijają po planowym przygotowaniu takiej akcji. Pomagają im w tym znajomi, mieszkańcy Grodna, informując gdzie ci sowieci śpią, gdzie chodzą itp.

Adamowi udaje się przez czysty przypadek rozpoznać oficera sowieckiego, który gwałcił i mordował jego matkę, a on tę scenę widział.

Dopada kata swojej matki w kwaterze gdy ten oprawca już spał. Wbija mu długo bagnet w piersi i zaskoczone oczy, bardzo długo, tak jakby chciał zapomnieć tamte widziane straszne sceny, gdy ten kat gwałcił i mordował jego matkę. Mieszkańcy pomagają zakopać na pobliskim trawniku zabitego oprawcę. Zabija tej nocy także jeszcze dwóch pijanych żołnierzy sowieckich. Jednemu podcina gardło, drugiemu wbija bagnet w serce. Jego koledzy namawiają go do ucieczki z miasta, ponieważ obława na nich już się rozpoczęła i wyznaczono za ich głowę wysoką nagrodę.

Pomaga im w ucieczce znajomy sklepikarz, wywożąc wozem poza miasto. Harcerze przez kilka dni przebywali w jednej z pobliskich plebanii ukryci w piwnicach. Tam starali się dojść do siebie po tych strasznych przeżyciach.

Młodzi, 15 i 16-letni, osieroceni przez zbrodnie katów sowieckich, zaprzysięgli zemstę, zaprzysięgli ją na krzyż, w obecności kapłana. I tak się stało. Walczą ci harcerze w oddziałowych AK walczą aż do lat 50-tych XX wieku, stając się ich dowódcami nazywanymi obecnie Żołnierzami Wyklętymi. Ich podwładni czy dowódcy są zaskoczeni, jak są zdesperowani w atakach na sowietów głównie NKWD jak nie boją się śmierci.

Wojnę przeżyli, udało im się uniknąć katowni UB. Ale już nigdy nie zapomnieli o tych straszliwych zbrodniach, dokonanych przez sowieckich oprawców w Grodnie, jak trauma zawsze te sceny wracały im przed oczy. Przez wiele lat ukrywali się pod zmienionymi nazwiskami. Tamte straszne chwile zmieniły całkowicie ich życie.

 Tym bohaterom, obrońcom Polski tak mocno doświadczonym przez los dla których Polska była dobrem najwyższym ten artykuł poświęcam.

Chwała bohaterom !

KOMENTARZE

 • czerwoni bandyci
  Sowieckie bydło z 1939 roku mordowało niewinna ludność Polską, mordowało inteligencję i Żołnierzy ( jeńców) i za te zbrodnie nigdy nie przeprosili -ot sowiecka poprawność - a co na to sovietolodzy ?
 • Uzupełnienie materiału
  https://kresy24.pl/sowieckie-zbrodnie-na-obroncach-grodna/
  https://www.rp.pl/artykul/1146378-Zbrodnie-wojenne-sowietow-w-Grodnie-w-1939.html
  http://wyborcza.pl/1,76842,7057238,Grodno__Jedna_kula___jeden_Polak.html
  https://ciekawostkihistoryczne.pl/2015/09/18/polowanie-na-sowieckie-czolgi-w-grodnie-we-wrzesniu-1939-roku/
 • @Tezeusz
  Witaj!

  Widzisz, już jakiś bolszewicki zwyrodnialec dał ci 1* za opis sowieckich barbarzyńców.
  Pewnie jego rodzina wskazywała NKWD Polaków, których bezwzględnie trzeba zlikwidować. Bo część Białorusinów i żydów, nienawidzących "panów", co przecież dawali im pracę i utrzymanie, przygotowała listy zagłady przed 20 września. A potem radośnie obsypywała kwiatami Armię Czerwoną i siedząc na czołgach prowadziła na cel.

  Mój tata pochodził z Grodna. On ocalał. A co z resztą rodziny? Zginęli. Lecz do dzisiaj niewiele wiem.

  Pozdrawiam
 • @Janusz Kamiński 06:47:44
  Witaj !
  Materiał dotyczy prawdy historycznej. Kto Ma zero wiedzy i 100 procent propagandy tak działa. Mnie to nie wzrusza.
  Prawda jest jedna !
  Pozdrawiam
 • @Tezeusz 06:50:40
  Gdybyś czasami wspomniał o innych oprawcach,którzy w wyjątkowo bestialski sposób wymordowali ponad 200tys.Polaków,a do tego tys.Żydów,Ormian,Węgrów,Słowaków i Cechów,to byłbyś bardziej wiarygodny.A obsesyjną nienawiścią do ruskich niewiele zyskasz,ponieważ grono tobie podobnych jest coraz mniejsze co widać tutaj na neonie.Zaznaczam,że piszę to nie jako rusofil ,ale przeciętny Polak,który czasami zagląda na Neon.
 • @Tezeusz 06:07:06
  Wybaczasz historię, wybielasz prawdziwych oprawców.
  Najpierw piszesz, że to Rosjanie mordowali, póżniej piszesz, że to armia czerwona, że front biłoruski i ukrainski itp. Zdecyduj się na jedną wersję kłamstw.
  Czerpiesz informacje z gazety koszernej, a oni prowadzą politykę wybielania swoich oprawców. Nie piszesz, że chlebem i sola sowietów witali żydzi czyli tzw. żydokomuna, która wskazywała i sprzedawała swoich sąsiadów czyli Polaków, Biołorusinów i Rosjan ,,braciom dowódcom" kogo wywieżć na Sybir a kogo do doła z wapnem. Albo jesteś analfabetą albo głupcem, albo prymitywnym agentem powielając taki kłamliwy tekst.
  System sowiecki - bolszewicki był stworzony przeciwko Rosjanom, Polakom i innym. System powstał za żydowskie pieniądze z NY, Genewy, Berlina. Następnym razem może napisze, ze w latach 44-56 też Polacy rządzili w Polsce komunistycznej, że Polak Polaka mordował na rozkaz Polaka.
  Zbrodniarzami za czasów PRL i sowietów byli tacy ludzie jak wujowie Rajmunda K. bracia Świątkowscy, kaci Polaków a w Rosji 80% decydentów sowieckim było żydami.
  Ty, razem z gazetą koszerną wybielasz bolszewików - zbrodniarzy, prymitywny z ciebie manipulant.
  Zachowujesz się jak byś miał gen wrodzony zdrady i kłamstwa.
 • @Wrzodak Z. 09:01:31
  //Najpierw piszesz, że to Rosjanie mordowali, póżniej piszesz, że to armia czerwona, że front biłoruski i ukrainski itp//

  Armia czerwona to nie byli rosjanie?
  To kto?
  ..........eskimosi z Kiribati?
 • @Wrzodak Z. 09:01:31
  Materiał jest jaki jest - tekst o podłożu historycznym i wspomnieniowym i nie mam zamiaru naginać go do dziwnych skojarzeń czytelników.
  Oczywiście każdy może mieć o nim własne zdanie ale przy ich wyrażaniu bez obrażania kogokolwiek.
  Co do Żydów w Rosji takich nie było - byli Rosjanie wyznania Mojżeszowego proponuję literaturę przedmiotu i to Rosyjską z Moskwy - podawałem już źródło.
  Patrz MEMORIAŁ jest dostępny w necie.
 • @Jwu 08:08:11
  To nie jest nienawiść a prawda historyczna ja wiem ,że boli ale taka ona jest i już !
 • @Jwu 08:08:11
  O Obrońcach Grodna i bestialstwie czerwonych żołdaków- katów i barbarzyńców wobec kobiet i dzieci w internecie są setki materiałów, wydano wiele książek, nakręcono kilka filmów. Warto nieraz coś przeczytać i nabyć wiedzę to nic nie kosztuje a jakże pomaga.
 • @Tezeusz 09:29:10
  Tą ,,pradę historyczna" prowadzisz w interesie ludzi z gazety koszernej, im zależy na tym aby wybielać zdrajców czyli żydo - komunstów a obciażac ich ofiary, a więc zbrodnie na Słowianach - chrześcijanach. Poczytaj Sołżenicyna
 • @Tezeusz 09:29:10
  Fragment książki Sołżenicyna ,,200 lat razem"

  Jednym z powszechnych usprawiedliwień dla Żydów popierających ruchy rewolucyjne, a następnie komunizm, miał być system carski, który uniemożliwial Żydom poprawę losu. To jest nonsens. Gdy Żydzi zaakceptowali rosyjski system edukacji, ich liczba wzrosła w tak spektakularnym stopniu w rosyjskim szkolnictwie wyższym (1870 r., str. 63, 71), że musiano na nich nałożyć kwoty (numerus clausus). Tak dziś nazywana akcja afirmatywna stała się konieczna, ponieważ Żydzi byli bogatsi, a zatem niesprawiedliwie uprzywilejowani w sprawach związanych ze szkolnictwem. (str. 88).
  Kolejnym usprawiedliwieniem dla roli Żydów w komunizmie była rzekoma potrzeba obrony przed pogromami prowadzonymi przez białych. Bynajmniej. Masowy napływ Żydów do sowieckiego aparatu miał miejsce pod koniec 1917 i 1918 r., a białe pogromy zaczęły się dopiero w 1919 r. (str.. 121).
 • Rosjanie?
  "Rosjanie obrońców Grodna miażdżyli czołgami ... Załoga nie zostaje uratowana, pali się żywcem w jego wnętrzu."

  Jest Pan pewien, że nie było tam Ukrainców, Gruzinów, Uzbeków, Czeczenów, lub innych narodów?
 • @Tezeusz 09:14:49
  DECYDUJĄCA ROLA ŻYDÓW W KOMUNIZMIE


  200 lat razem - Solżenicyn

  Można łatwo tworzyć listy Żydów na wysokich stanowiskach w Związku Radzieckim. Procent wpływowych Żydow we wladzach ZSRR był 10-krotnie wyższy niz. procentowy udział Żydów w populacji ZSRR (np. str. 143,, 225). Niezależnie od tego czy motywacją była „solidarność etniczna”, czy też nie, faktem jest, ze Żydzi sprawujący władzę promowali innych Żydów na wysokie stanowiska. (str. 138).  Jednak rola Żydów w komunizmie wykracza daleko poza to, co widać na takiej „liście zakupów”. Weźmy na przykład to, co niektórzy nazywają judaizacją środowiska akademickiego oraz jego wpływ na krwawe wydarzenia z 1917 roku.


  Teraz rozważmy rewolucję październikową. Lenin twierdził, że sukces bolszewicki w rewolucji był możliwy dzięki dużej roli inteligencji żydowskiej w wielu rosyjskich miastach. (str. 119). Ponadto, według Lenina, rewolucja październikowa przetrwała dzięki działaniu Żydów przeciwstawiajacych się sabotażowi ze strony urzędników państwowych. (str. 128).
 • @Janusz Kamiński 06:47:44
  "Mój tata pochodził z Grodna. On ocalał."

  Połowa mojej rodziny została zabita właśnie w Grodnie. Przez Niemców. A wasza ocalała.
 • @Pedant 09:39:07
  Memoriał Rosyjski podaje cytat " Rosjanie pochodzenia i wymienia jakich np : Ukrainców, Gruzinów, Uzbeków, Czeczenów.....
  Odsyłam do Rosyjskich opracować.
 • Cześc i Chwała Bohaterom
  Cześć i chwała Bohaterskim obrońcom Grodna w tym harcerzom.
  Pamięć o nich będzie wieczna.
  CWP !
 • @Pedant 10:03:47
  Materiał przez ciebie załączony - plakat - nie dotyczy 1939 r i zamieszczonego tematu ! O niemcach i ich zbrodniach w kolenych materiałach i to będzie ten zcas na wstawianie tego plakatu
 • @Tezeusz 10:10:04
  "Materiał przez ciebie załączony - plakat - nie dotyczy 1939 r i zamieszczonego tematu !"

  Właśnie że dotyczy. Powtarza Pan niemiecką propagandę z lat okupacji.

  Ten plakat pokazuje zbrodniczy charakter Armii Czerwonej w ujęciu niemieckim.
 • @Pedant 10:29:13
  OK ale 17.09.1939 Niemców w Grodnie nie było byli Sowieci . Niemcy byli wówczas ich sojusznikami a plakat pochodzi z lat 1941-1942 gdy napadli na Sowiecką Rosję - a to innych charakter a wręcz propaganda Niemiec by pozyskać Polaków.
 • @Tezeusz 10:34:37
  "OK ale 17.09.1939 Niemców w Grodnie nie było byli Sowieci . Niemcy byli wówczas ich sojusznikami a plakat pochodzi z lat 1941-1942 gdy napadli na Sowiecką Rosję"

  Tak, bo tego wymaga logika. Plakat nawiązuje to tego co miało się dziać wcześniej. Rzadko się zdarza aby plakaty nawiązywały do tego co się ma wydarzać po zrobieniu plakatu lub w trakcie jego sporządzania.

  Pan pisze w roku 2019 o wydarzeniach z 1939, czyli 80 lat później. Plakat był sporządzony tylko parę lat później. Ponieważ jest podobny w wyrazie do tego co Pan pisze, nasuwa się przypuszczenie, że takie materiały na Pana wpłynęły.

  Rozumie Pan?
 • @Tezeusz 06:04:37
  Czerwoni bandyci
  Sowieckie bydło z 1939 roku mordowało niewinna ludność Polską, mordowało inteligencję i Żołnierzy ( jeńców) i za te zbrodnie nigdy nie przeprosili -ot sowiecka poprawność - a co na to sovietolodzy ?

  - nie sovietolodzy, a sowietolodzy - piszmy po polsku.
  co niby na to maja powiedzieć?

  http://dziennik-zlozony.pl/zestawienie-362-metod-tortur-stosowanych-przez-upa-na-polakach/

  - co na to Kaczyński,Duda, karczewski, co na to cała polityka wschodnia, co na to PiS, PO i in CO NA TO TEZEUSZ???
 • @MacGregor 10:51:36
  Nie należę do PiS ani innej partii
 • Niszcz Syjonizm
  Koszerny patriotyzm przy jednoczesnym dotkliwym daltoniźmie lub nazwijmy po imieniu - zwykła HUCPA!

  "Po co Pan Bóg stworzył żydów polskich, jak nie po to, abyśmy z nich mieli służbę szpiegowską?",,Bezmyślność charakteru polskiego pod względem dóbr doczesnych czyniła zawsze z Polski eldorado dla Żydów.” - Otto von Bismarck

  https://proxy.duckduckgo.com/iu/?u=https%3A%2F%2Fd-pt.ppstatic.pl%2Fkadry%2Fk%2Fr%2F1%2F8c%2F98%2F57b5816a9b12e_o.jpg%3F1509977992&f=1

  “...Jak pisał Mark Paul w świetnie udokumentowanym tekście o stosunkach polsko-żydowskich 1939-1941, zamieszczonym w wydanej w Toronto w 1998 r. The Story of Two Shtetl: Miejscowi Żydzi garnęli się tłumnie do szeregów sowieckiej milicji i NKWD i wraz ze swymi zwolennikami brali udział w wyłapywaniu polskich żołnierzy, działaczy i studentów, którzy zgłosili się do obrony miasta (Grodna - J.R.N.). Były serie egzekucji w całym Grodnie. Żydzi, wrzeszcząc, wskazywali Sowietom na uciekających Polaków. W otaczających (Grodno - J.R.N.) terenach miejscowi komuniści Żydzi i Białorusini, za błogosławieństwem sowieckich najeźdźców mordowali polskich wielkich właścicieli ziemskich, tak zwanych wrogów ludu (...) (por. M. Paul Jewish-Polish 14 Relations in Soviet Occupied Eastern Poland 1939-1941 w The Story Two Shtetl. Brańsk and Ejszyszki, TorontoChicago 1998, cz. 2, s. 188). “

  Za: Jerzy Robert Nowak, Przemilczane Zbrodnie

  https://niszczsyjonizm.blogspot.com/2018/04/rozprawa-z-polakami-w-grodnie-i.html
 • @Tezeusz 11:36:58
  A ja nie jestem sowietologiem :)
  Co do PiS-u - sam na nich głosowałem z wyjątkiem ostatnich wyborów do PE - tam już na Konfederatów

  Proszę mnie źle nie zrozumieć - ja nie umniejszam zbrodni sowieckich, w sumie nie wiem, czemu skomentowałem w dość negatywnym tonie, zupełnie bez sensu

  pozdrawiam
 • @MacGregor 11:56:38
  zupełnie bez sensu
 • @Husky 12:01:28
  przyznaję ze skruchą - warknąłem na Autora, a miałem na mysli artyuły Gazety Polskiej, której szczerze nie lubię ;)
 • @MacGregor 12:14:41
  Ja nie czytam Ga-Pola i jest mi z tym dobrze
  8-))))
  pzdr.
 • @Husky 12:54:58
  Nie kituj
 • @zbig71 13:41:16
  Kosiur Rzeczypospolitej wróć Sowietologia na usługach Putina wreszcie się ujawnił skąd dostaje kasę.SB dla emerytura zabrania zostały dotacje z Moskwy.
 • W salonie 24.pl także
  https://www.salon24.pl/u/dziennikarstwoobywatelskie/982238,w-1939-r-rosjanie-kladli-na-ziemi-obroncow-grodna-i-miazdzyli-ich-czolgami-walczyli-harcerze

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

ULUBIENI AUTORZY