Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
35 postów 726 komentarzy

Patriotyzm

Tezeusz - "Patriotą się jest lub się bywa. Bywają ci, dla których dobro własne jest ważniejsze od ojczyzny" - Witold Pilecki wiosna 1938r.

Rosja ograbiła Polskę na kwotę 54 miliardów dolarów

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Na jaką kwotę po II Wojnie Światowej Rosja ograbiła Polskę. Fakty są porażające.

 

Media coraz częściej informują o możliwym scenariuszu wystąpienia Polskiego Rządu do Niemiec i Rosji o reparacje wojenne. Co do Niemiec kwota reparacji wojennych została dokładnie obliczona. A Rosja ile Polsce jest winna za grabież majątku narodowego, postaram się na to pytanie odpowiedzieć.

Tysiące sztuk bydła, maszyny z urządzeniami przemysłowymi, setki składów kolejowych pędzących w głąb ZSRR. Taki obrazek był widokiem codziennym w 1945 r – 1950 r. Przeczytajcie jak nas ograbiono.

Wszelkie zdobycze wojenne to własność ZSRR

10 stycznia 1945 r. Rada Komisarzy Ludowych ZSRR wydała rozporządzenie, na mocy którego prawnie sankcjonowano grabież na niespotykaną skalę majątku stanowiącego tzw. zdobycz wojenną. Na realizację grabieży nie trzeba było długo czekać.

Gregorij Żukow meldował Stalinowi w 1945r. o zdobyciu przez Armię Czerwoną kompletnie wyposażonych fabryk znajdujących się w takich miejscowościach jak : Łódź, Bydgoszcz, Radom, Gliwice i wielu innych miejscowościach, wyzwalanych przez Armię Czerwoną, ale także i Wojsko Polskie.

Stalin wówczas nakazał demontowanie wszelkich urządzeń przemysłowych, znajdujących się w fabrykach i zakładach na terenie wyzwalanej Polski, powołując do tego celu, na wniosek Żukowa, Komitet Specjalny.

Decyzja Stalina skutkowała tym, że żołnierze rosyjscy zachowywali się na terenie Polski jak na podbitym terytorium grabiąc i rabując po drodze wszystko, co tylko stanowiło jakąkolwiek wartość.

Grabiono skutecznie i to prawie do zera majątki ziemskie, dwory, magazyny, sklepy, maszyny rolnicze, artykuły spożywcze, paliwo, paszę, bydło i inne przedmioty ,które udało się ukraść. Opornych Polaków broniących swego mienia po prostu zabijano lub aresztowano i wysyłano setkami na Sybir.

Ponieważ grabieże rozwijały się bardzo szybko na niespotykaną dotąd skalę dlatego też celem  ich planowego działania Sowieci powołali tzw. bataliony robocze liczące około 50 osób, które tworzyły np. poganiaczy bydła czy mobilne transporty do wywozu zrabowanego z terenu Polski mienia. Powołano łącznie 500 takich batalionów.

Jak Armia Czerwona wyzwalała Polski węgiel

Teren Górnego Śląska wybitnie przypadł do gustu złodziejom i szabrownikom Armii Czerwonej. Tylko pomiędzy 1 kwietniem a 1 czerwcem 1945 r., jak podają źródła, wywieziono w głąb Rosji 975 tys. ton ukradzionego węgla, który wówczas był surowcem na wskroś strategicznym. Po 1 czerwca 1945 r. pod nadzorem radzieckim codziennie wywożono do Rosji węgiel łącznie wywieziono go w ilości 26 tys. ton. Polskie rodziny głodne przymierały wówczas z zimna i braku opału.

Szybko i planowo zdemontowano hutę w Gliwicach gdzie wywieziono urządzenia walcowni rur. Demontowano skrupulatnie wyposażenie Polskich elektrowni głównie w Miechowicach, Zabrzu, Zdziszowicach, Mikulczycach, Blachowni Śląskiej i Chełmsku Śląskim. W domach polskich oczywiście z tego powodu zabrakło prądu.

Nie oszczędzono wyposażenia zakładów i fabryk w Dąbrowie Górniczej,, Chorzowie, Siemianowicach, Poznaniu, Bydgoszczy, Grudziądzu, Toruniu, Oświęcimiu i wielu innych Polskich miastach gdzie tylko weszła  Armia Czerwona wyzwolicieli i grabieżców oraz złodziei.

Łupiono Polskie miasta

W samej tylko Bydgoszczy, jak podaje prasa, wywieziono wyposażenie 30 dużych zakładów przemysłowych oraz 250 jednostek pływających zagarniętych z Kanału Bydgoskiego.

W Toruniu na 46 wagonów kolejowych załadowano wyposażenie młynów w wyniku czego w mieście zabrakło chleba. Ukradziono nawet śmieciarki z miejskich zakładów oczyszczania miasta.

Szczególne znaczenie Sowieci przywiązywali do kradzieży wyposażenia zakładów paliw syntetycznych. Do ZSRR wyjechało z terenu Polski prawie 10 tys. wagonów wyładowanych takimi urządzeniami. Z samych tylko Polic z usytuowanych tam zakładów Rosjanie zrabowali ich wyposażenie i załadowali je na 14 tys. wagonów wywożąc w głąb Rosji.

Nie oszczędzono nawet Polskich kolei

Rozbierano i wywożono stacje transformatorowe, parowozownie, wagonownie, brali wszystko co stanowiło jakakolwiek wartość jak np. zakłady naprawcze , warsztaty. Wywieziono 5500 km linii kolejowych dla porównania w Polsce w 2010 r. długość linii kolejowych wynosiła 22046 km.

Rolnictwo zostało złupione doszczętnie

Wyzwoliciele spod znaku sierpa i młota szczególnie upodobali sobie jednak Polskie rolnictwo, które łupiono bez opamiętania. Tylko do 1 września 1945 r., jak podają źródła, zarekwirowano i wywieziono do Rosji 506 tys. sztuk bydła,114 tys. sztuk owiec, 206 tys. sztuk koni.

Wywieziono ponad 72 tys. ton cukru, 14 tys. ton zboża i to tylko z powiatu toruńskiego, 20 tys.ton ziemniaków, 100 tys. ton słoniny, 25 tys. ton mięsa.

Wyzwoliciele kradli ubrania, buty, radia, zegarki, rowery, zestawy stołowe a nawet gwoździe. Tych, którzy bronili swego mienia zabijano lub zsyłano na Sybir.

Czerwonoarmiści kradli także poza planowo np. w październiku 1945 r. pijani żołnierze radzieccy rabowali stragany odbywającego się targu. Gdy chłopi stawiali opór zostali zaatakowani granatami i seriami z broni maszynowej – takie przypadki zdarzały się nagminnie. Polskich żołnierzy tzw Kościuszkowców, którzy stawali w obronie łupionych chłopów rozstrzeliwano  na miejscu lub degradowano i wsadzano do więzienia na wiele lat.

Tylko w 1948 r. z terenów Polski, sowieci wywieźli do Rosji 239 tys. wagonów zrabowanych rzeczy.

Na jaką kwotę okradli Polskę Sowieci

W 1946 r. była to już kwota 667 mln. dolarów, szkody powstałe z tytułu wandalizmu żołnierzy Rosyjskich w czasie dokonywania rabunków wyniosły ponad 292.5 mln. dolarów co łącznie w przeliczeniu na dzisiejszą wartość, jak podają dostępne źródła, daje nam niebagatelną kwotę ponad 54 miliardy dolarów nie licząc odsetek.

Nic dziwnego, iż po „takim wyzwoleniu” w Polsce po 1945 r. zagościł głód a przemysł potrzebował ponad 50 lat by odzyskać to co wyzwoliciele ukradli. Znane były powszechne przypadki umierania głodową śmiercią głównie sierot i małych dzieci, gdyż żywność ukradli Rosjanie.

Paradoksem niech będzie fakt, że właśnie tę zrabowaną z Polski żywność Rosja nam wysyłała jako ich pomoc dla odbudowy naszego kraju. Podobnie było w przypadku maszyn i urządzeń do fabryk i zakładów - oczywistsze za taką pomoc co musieliśmy „wyzwolicielom” słono płacić – ale to już temat na inny artykuł.

Źródło :

1. Małgorzata Barwicka – Łupy wojenne, Polska Zbrojna 27 czerwiec 2014,

2. Bogdan Musiał - Wojna Stalina. 1939-1945, Terror, grabież, demontaże Wydawnictwo Zysk 2012,

3.Krzysztof Błażejewski – Największy rabunek w dziejach Pomorza i Kujaw,Express Bydgoski 17 czerwca 2005,

4. Joanna Leszczyńska – Znienawidzona Armia Czerwona w Łodzi,dziennik Łódzki, 26 luty 2012

KOMENTARZE

 • Prośba do adwersarzy
  Zgodnie z poleceniem admina o zahamowanie emocji informuję,że komentarze wulgarne, obrażające innych, niemerytoryczne bez dialogu usuwam natychmiast. Ponowne takiej treści blokuję.
  Dziękuję za uwagę
 • @Tezeusz 18:01:19
  I stał się cud na miarę Cudu nad Wisłą. Oto na przełomie 1945/1946 zniszczony, rozgrabiony i wywieziony PAFAWAG wyprodukował pierwszą lokomotywę. Cegielski po wyzwoleniu Poznania nie przerwał produkcji. Wznowiono w Lubuskiem bez przeszkód pracę w ZASTAL-u, FALUBAZ-ie i innych zakładach na Dolnym Śląsku. Jedna z najnowocześniejszych poniemieckich w Europie elektrowni w Opolu nie przestała pracować, a bezpośrednio po wyzwoleniu podjęto jej dalszą modernizację bazując na niemieckich inżynierach i robotnikach bazując na oryginalnej dokumentacji. Do portów w Szczecinie, Gdyni, Gdańsku, czy choćby do Kołobrzegu przybijają bez przeszkód, pomimo zniszczeń, statki z żywnością i powracającymi Polakami. Odrodzona po wojnie PKP funkcjonuje, pomimo usilnych prób jej dezorganizacji przez wyklętych. Od 30 lat niszczycie, prywatyzujecie i sprzedajecie za grosze 40 letni dorobek Polaków żyjących w PRL-u i jeszcze zostało sporo spółek Skarbu Państwa, które obsiadacie przyznając sobie horrendalne apanaże i odprawy. Z materiału wynika, że dobrzy Niemcy zostawili Polskę zasobną i uprzemysłowioną - byłaby to kolejna bajka. Może i wywieziono milion ton węgla z Górnego Ślaska, lecz jak ma się ta cyfra do mocy wydobywczych Polskiego górnictwa, gdy w latach 70 wydobywano nieomal 200 mln ton tego surowca?
 • @maricus 18:53:36
  Nie neguję ciężkiej powojennej pracy przy odbudowie kraju ale obywateli polskich.
  Materiał dotyczy zupełnie czegoś innego. Jak " wyzwoliciele" łupili kraj.
 • @ Autor - 1*
  Blogerze,
  marny z Was troll - takie brednie nie przejdą.

  USA, Wlk.Brytania (po części także rząd londyński, który negował granicę na Odrze i Nysie oraz Ziemie Odzyskane) w 1945r. domagali się, żeby Polska, w zamian za Ziemie Odzyskane, dostarczała zboże zniszczonym przez wojnę Niemcom?
  Tymczasem ZSRR wysyłał do Polski własne zboże, choć w tym samym czasie na Ukrainie ludzie umierali z głodu i zdarzały się przypadki kanibalizmu (na podst. stenogramu rozmów W.Gomułka, N.Chruszczow z 19.10.1956r., referenta Wydziału KC PZPR, J.Dzierżyńskiego – http://wyborcza.pl/1,135424,19033328,awantura-z-chruszczowem.html).
 • @Rzeczpospolita 20:05:59
  " marny z Was troll - takie brednie nie przejdą."... po co te inwektywy ! a prosiłem !
 • Autor
  Gieorgij Żukow meldował Stalinowi, że jego oddziały zdobyły w całości fabryki m.in. w Łodzi, Tomaszowie, Radomiu, Bydgoszczy i innych mniejszych miejscowościach. Radzieckiego marszałka cieszyło przede wszystkim zajęcie wielkiej liczby cukrowni i gorzelni.

  Przemysł ten znajdował się na terenach przedwojennej Polski i na ziemiach niemieckich, przyznanych nam jako rekompensatę za utracone Kresy. Wydawało się więc naturalnym, że zostanie przejęty przez państwo polskie, tym bardziej że od początku wojny byliśmy członkiem koalicji antyhitlerowskiej, a Wojsko Polskie walczyło również u boku Sowietów.
  Sowiecki dyktator podjął decyzję, która najdobitniej pokazuje, jaki charakter miało mieć to nasze „wyzwolenie”. Postąpił jak z terytorium podbitym i nakazał demontaże wszelkich urządzeń przemysłowych. Do tego celu powołano, kierowany przez Gieorgija Malenkowa, Komitet Specjalny. Jego zadaniem było centralne koordynowanie wywozu zdobyczy wojennych i rozdzielanie ich na terenie ZSRR.


  10 stycznia 1945 roku Rada Komisarzy Ludowych wydała rozporządzenie regulujące sposoby postępowania ze zdobyczami wojennymi. Sankcjonowało to podział kompetencji między poszczególnymi organami władzy radzieckiej na zajętych ziemiach. I tak wojsko miało zająć się konfiskatą, demontażem i zabezpieczeniem łupów, a następnie przekazać je odpowiednim cywilnym przedstawicielom komisariatów ludowych. Zadaniem tych ostatnich była organizacja wywozu zdobytych urządzeń do Związku Radzieckiego

  Wywozowi podlegały praktycznie wszystkie rzeczy posiadające jakąkolwiek wartość materialną. Bogdan Musiał w książce "Wojna Stalina…" cytuje rozkaz podpisany przez generała pułkownika Nikołaja Bułganina, który mianem zdobyczy wojennych określa:

  (…) zakłady, majątki ziemskie, dwory, magazyny, spichlerze, sklepy z wszelkim asortymentem, maszyny rolnicze, artykuły spożywcze, paliwo, pasza, bydło, porzucony sprzęt gospodarstwa domowego i inne przedmioty, które nasze wojska zdobyły w miastach, wsiach i centrach przemysłowych znajdujących się na terytorium nieprzyjaciela.

  Aby podołać tak wielkiemu wyzwaniu logistycznemu, jakim był wywóz ogromu wszelkich dóbr, utworzono specjalne "trofiejne otriady". Były to jednostki dwojakiego rodzaju. Pierwsze, liczące 500 osób, były to tzw. bataliony robocze. Mniejsze, liczące po 50 osób, tworzyły grupy poganiaczy bydła. Łączna liczba członków "trofiejnych" komand szacowana jest na około 100 tys. ludzi.


  https://opinie.wp.pl/rosja-jest-nam-winna-54-miliardy-dolarow-poznaj-prawde-o-tym-jak-sowieci-ograbili-polske-6168898136479361a
 • @Husky 21:17:56
  Dobrze, że twoja rodzina przeżyła wojnę dzięki tym... Ruskim, bo tej twojej "prawdy" nie miałby kto dzisiaj napisać...
  No chyba że ty nie pochodzisz z Polski...
 • Autor
  Co to za fotka? Gdzie, kiedy w jakiej okoliczności zostało zrobione, kto fotografował? A może ta grażdanoczka zapieprzyła komuś rodowe srebro? Mało takich było? Niektórych to nawet golono na łyso.
 • @rumpelsiltskin 22:01:36
  Z Chin
 • @fretka 22:09:24
  "wyzwolenie" Kalisza w 1945
 • @Husky 22:17:14
  A może i nie Kalisz. Możesz to udowodnić?
 • @Rzeczpospolita 20:05:59
  Mylisz się, Rząd londyjski żądał granicy na Odrze i Nysie.
 • @Tezeusz 20:30:34
  Troll, trolling - to nie jest inwektywa, to jest powszechna nazwa zjawiska występującego na internetowych forach.
 • @fretka 22:30:20
  https://kalisz.koliber.org/list-otwarty-do-prezydenta-kalisza-w-sprawie-obchodow-70-rocznicy-wyzwolenia-kalisza-przez-armie-czerwona/

  https://polskatimes.pl/czerwona-zaraza-dariusz-kalinski-gwalty-armii-czerwonej-w-krajach-oswobodzonych/ar/12048700

  Wiecej w ksiazce Czerwona Zaraza

  https://youtu.be/eBeKf8iE26M
 • @Husky 22:54:51
  Dalej niczego nie udowodniłeś. Powiedz, a twoja druga ksywa to przypadkiem nie Farmazon?
 • @Casey 22:40:07
  Udowodnij, że się mylę.
  _________________________

  (…) premier RP na uchodźstwie Tomasz Arciszewski wraz z całym rządem londyńskim – chciał dla Polski nie Wrocławia i Szczecina, lecz Wilna i Lwowa. Na Arciszewskiego, warto pamiętać, powoływał się z kolei przez lata kanclerz RFN Konrad Adenauer, uznając jego wypowiedź za głos wolnej Polski.” – autor: J.Rolicki – http://wyborcza.pl/1,75968,19282875,kaczynskiemu-wolno-mniej-niz-orbanowi.html
 • @fretka 22:59:02
  No tak przeczytanie książki to jednak spore wyzwanie
  Zwłaszcza takiej
  A tam masz setki takich zdjęć
  ps.

  jak podobała się wczorajsza dedykacja

  http://antykomunista.neon24.pl/post/150390,notting-hill-carnival-2019#comment_1577636

  8-))))
  pzdr
 • @Husky 22:15:24
  Raczej Góral ze Wzgórz Golan.
 • @rumpelsiltskin 23:09:37
  Witam sasiada
 • @Husky 23:20:09
  Podziwiam, ale nie zazdroszczę. Żegnam!
 • @fretka 22:59:02
  To zdjecie zostalo wykonane w Dreznie.
  Publikacja "Bild"

  https://www.bild.de/politik/inland/zweiter-weltkrieg/als-die-soldaten-kamen-39894840.bild.html

  Artykul opisuje gwalty dokonywane na Niemkach przez aliantow.
  Gwalcili Amerykanie, Francuzi i Brytyjczycy.

  " „mindestens 860 000 Frauen und Mädchen, aber auch Männer und Jungen“,

  Przynajmniej 860 000 kobiet, dziewczynek, mezczyzn i chlopcow zostalo zgwalcone.
  ...

  Tyle odnosnie wiarygodnosci Huskiego.
 • @krysz 23:26:44
  Nie w Dreznie, a w Lipsku.
  Przepraszam za pomylke miast.
 • @krysz 23:26:44
  Fajne te amerykanskie mundury

  Skad ten brukowiec mial to zdjecie

  Tyle odnosnie wiarygodnosci Krysza
 • @Husky 23:40:00
  -"Tatort Leipzig: Russische Besatzer belästigen nach Kriegsende eine Passantin auf offener Straße"-
  Komentarz do zdjecia.

  Russische Besatzer - Rosyjscy okupanci.
  Nie trzeba znac j. niemieckiego, zeby odpowiednio zrozumiec slowo
  "Russische".
 • @krysz 23:26:44
  Dlaczego łżesz
  Mam ci przetłumaczyć cały ten tekst i o kim tam mowa
  Czy zeznania dotyczą Lipska czy np.....Lęborka
  Nie błaźnij się jeśli jusz chcesz zabłysnąć.
  Kup sobie brokat i się posyp
 • @Husky 23:57:40
  -"Dlaczego łżesz
  Mam ci przetłumaczyć cały ten tekst i o kim tam mowa
  Czy zeznania dotyczą Lipska czy np.....Lęborka
  Nie błaźnij się jeśli jusz chcesz zabłysnąć.
  Kup sobie brokat i się posyp"-

  A moze tak nieco mniej personalnie, a wiecej merytorycznie?
  .....
  Ja nigdy bym sobie nie pozwolil na to, aby napisac Ci, ze jestes idiota.
 • @krysz 23:52:51
  Nie pajacuj bo w tekście nie ma jednego słowa o mordach czy to angoli,amerykanów czy francuzów
  Nie błaznuj
 • @krysz 00:02:26
  Gdzie tak o tobie napisalem
 • @Husky 23:57:40
  "Nie błaźnij się jeśli jusz chcesz zabłysnąć."

  "Jusz?"

  Przerwijmy ta dyskusje.
  Prosze.
 • @krysz 00:02:26
  // jeśli jusz //
  Przeprasza za błąd w tekście
  Zbyt szybko pisałem i i przy spolsczeniu z niemieckiego nie zwróciłem uwagi

  Dobranoc
 • @krysz 00:08:44
  P.S.

  -"Dlaczego łżesz
  Mam ci przetłumaczyć cały ten tekst i o kim tam mowa
  Czy zeznania dotyczą Lipska czy np.....Lęborka"-

  Bardzo prosze.
  Czytelnicy beda Twoim tlumaczeniem bardzo zainteresowani.
  O ew. korekte zwroce sie z prosba do Zygmunta Bialasa.

  Dobranoc.
 • @krysz 00:21:57
  P.S.
  I to tez:
  https://www.deutschlandfunk.de/zweiter-weltkrieg-massenhafte-vergewaltigungen-durch.1310.de.html?dram:article_id=318892
 • Daje pałę za plagiat!
  Tu oryginalny tekst pod którym się podpisałeś, nie wzmiankując autora! https://ciekawostkihistoryczne.pl/2015/05/08/rosja-jest-nam-winna-54-miliardy-dolarow-poznaj-prawde-o-tym-jak-sowieci-ograbili-polske/#4
 • @krysz 00:21:57
  Nie ma sprawy.
  Może p.Białas coś znajdzie w tekście o zbrodniach amerykanów
  ja niestety nie znalazłem


  Rössel w Prusach Wschodnich, luty 1945 r .: Gdy u drzwi pojawia się Rosjanin, kobiety i dziewczęta uciekają przez okna. Potem mężczyźni zmieniają domy i zdobywają swoje „łupy”. Wiele kobiet próbuje dostać truciznę, ale lekarz z miejscowego szpitala odmawia pomocy przy zbieraniu trucizn.Dziewczyna pije esencję octu i umiera w agonii. Wśród krzywdzonych są także 13-letnie dzieci.

  Dziewczyna doznała tak ciężkich obrażeń podczas gwałtu, że nie może już chodzić i długo choruje. Inną dziewczyna się wiesza.

  W Woldenberg / Dobiegniew w Friedeberg na Pomorzu Otto H. przeżywa pierwszą straszną noc. „Moja siostrzenica została zgwałcona przez czternastu rosyjskich oficerów w sąsiednim pokoju. Moja żona została wciągnięta przez Rosjanina do stodoły i zgwałcona. Po zamknięciu w stajni została ponownie zgwałcona o piątej następnego ranka pod pistoletem. Kiedy kolumna zniknęła, znaleźliśmy moją żonę pod stertą słomy ”.Wiedzieliśmy dokładnie, że użyje broni, i musiał spełnić jego prośbę pod tym przymusem. Kiedy okazało się, że dziewczyna była zbyt słaba, przekazał ją innemu towarzyszowi. On sam pojawił się w pokoju, musieliśmy zacząć od nowa, a teraz zabrał matkę, która była najmłodszą z kobiet. Sama matka została zgwałcona w łóżku, podczas gdy córka drugiego Rosjanina musiała znosić akty przemocy przed łóżkiem na podłodze. Matka też była w ciąży ”.

  W Lauenburgu / Lęborku na Pomorzu żołnierze Armii Czerwonej ustawiają się w szeregu przed każdym domem. Do 45 mężczyzn gwałci Niemkę, niezależnie od tego, czy umiera.

  78-letnie kobiety i dziewięcioletnie dzieci stają się ofiarami. Rosyjscy żołnierze twierdzą, że ich żony i siostry zostały potraktowane znacznie gorzej przez żołnierzy niemieckich.

  Opuszczając wioskę, B. napotyka rolnika. Mówi mu, że jego 13-letnia córka zostanie „stworzona” po raz piąty dziś rano.
  Kilka gwałtów kończy się śmiertelnie. E. H. z Luggewiese / Lubowidz, powiat Lauenburg, musi zobaczyć swoją sparaliżowaną strachem siostrę zastrzeloną przez żołnierza Armii Czerwonej. E.H., jej matka, dwoje dzieci i 25-letnia siostra Käte uciekają 9 marca do sąsiedniej wioski Damerkow.

  Następnego dnia, 10 marca, Rosjanie również szturmują to miejsce. Co najmniej 30 osób tłoczy się razem w pokoju. Pierwsi żołnierze żądają zegarków i innych kosztowności.

  Potem do pokoju wchodzi wielki Rosjanin, rozgląda się i wskazuje Katę.

  „Machnął tylko palcem na moją siostrę. Kiedy nie wstał, podszedł do niej i przycisnął pistolet maszynowy do jej podbródka. Wszyscy płakali głośno, tylko moja siostra milczała i nie mogła się ruszyć. Strzał również się rozbił. Jej głowa opadła na bok, a krew lała się. Umarła natychmiast, nie wydając żadnego dźwięku. ”
 • @krysz 00:26:42
  Tu tak
  To zupelnie inny tekst
  Pisalem o zbrodniach amerykanow i francuzow tu
 • @Niewidzialne Imperium 00:28:35
  Zaden plagiat
  Czlowieku wyluzuj
 • @Tezeusz i Husky
  Ciesze się, ze w koncu znalazł się ktos odważny w NEonie, kto napisał prawde n.t. obleżenia i okupacji Polski przez Armie Gwałcicieli i prostaków ZSRR. Wspomnialem o tym krótko w mim artykule „Nowy naród zrodzony z marksistowskich diabłów” dnia 02.01.2012 21:111. Inne moje artykuly n.t. okupacji Radzieckiej znikneły z tego portalu. Mordowano nas Polakow w ilosci niezliczonych milionow ofiar. Twoja cyfra „54 miliardów dolarów” jest wysoko zaniżona. Bedac studentem Politechniki w Polsce (celowo nie powiem jakiej), przeliczalem cale pociagi sprzetu i materialow po-niemieckich wywiezionych z Polski do ZSRR. Dotyczy to tzw. Ziem Odzyskanych i Slaska. Wegiel po prostu wyladowywano do jezior Zwiazku Sowieckiego „na przyszly uzytek”. O okrucienstwach armii kulakow, czyli Armii Czerwonej dowiedzialem się od swojego ojca, pulkownika Armii Polskiej walczacej z Niemcami. To co robili Rosjanie polskim i niemieckim kobietom można tylko porownac do okrucienstw UPA. Zdjec takich jak powyzej jest dużo, i to z wielu polskich miejscowosci. Zacznijcie przeglad od Lwowa.
  Sa też opisy przeżyc sporzadzonych przez ludnosc wsi Kresów, przez które przeszly armie niemieckie i radzieckie. Z opowiadan slyszalem tylko, ze Niemcy byli „kulturny”, natomiast Rosjanie rabowali wszystko i gwalcili wszystkie kobiety.
  Cóż, dzięki pomocy ułomnego Izaaka Rosenvelt'a (DEMOKRATA!) znanego jako Prezydent Roosevelt, Armia Gwałcicieli zwyciężyła!
 • @Niewidzialne Imperium 00:28:35
  https://www.salon24.pl/u/dziennikarstwoobywatelskie/844721,rosja-ograbila-polske-na-kwote-54-miliardow-dolarow
 • @Niewidzialne Imperium 00:28:35
  https://www.salon24.pl/u/dziennikarstwoobywatelskie/844721,rosja-ograbila-polske-na-kwote-54-miliardow-dolarow

  Za pomówienia i szkalowanie masz bana.
 • @Tezeusz 19:07:10
  Materiał dotyczy czego innego ? Przecież maricus udowodnił ci ,że z tym grabieniem Polski przez Sowietów nie było tak jak napisałeś.Mieszkam w miejscowości (zachód Polski ) która miała wieloletnie tradycje tkackie ,jedynymi którzy rozkradali tam fabryki(zaraz po wojnie),nie byli Sowieci,tylko rodzimi szabrownicy z Wielkopolski.A w innych przypadkach dotyczyło to tzw.reparacji wojennych wojennych.Zobacz też kto i jak rozgrabił zagłębie Ruhry?
 • @fretka 22:09:24
  Pytasz co to za fotka ? Zrobili ją ruscy przy wyzwalaniu Ostpreussen.
 • @Zdzich 01:35:03
  Kolego nie mył pojęć,ktoś kto kłamie i regularnie podaje nieprawdę,wcale nie musi być odważny !
 • @Jwu 06:54:31
  Bzdury np. po wyzwoleniu w Elblągu Rosjanie wywieźli wszystkie maszyny ze wszystkich zakładów wyrywając je czołgami z fundamentów, czego nie udało się ukraść wysadzali w powietrze. Plądrowali domy ze wszystkiego co tylko stanowiło jakąśkolwiek wartość. Kradli tak przez prawie rok. Polacy zastali miasto ruin. I taka jest prawda.
  W Lublinie po wyzwoleniu do byłej katowni SS - zamek wpędzili niewinną ludność oraz żołnierzy AK mordowali ich podobnie jak w Katyniu. Dopiero oddział AK temu zapobiegł- jeńców nie brali !! Kolejny materiał o tym będzie i wiele innych okazujących jak wyzwoliciele palili, gwałcili np. zakonnice, mordowali itp.
 • żydowskie rzygowiny na ZSRR !
  Słowianie ! syjonistyczne bydlaki żydowskie prawie codziennie plują rzygowinami na Rosję bo Putin rozgonił całą hałastrę żydowska w Rosji !

  Słowianie ! miejcie świadomość że kto pluje dziś na Rosję to bądźcie pewni ze za tym stoi śmierdzący syjonistyczny żyd !

  to tyle w temacie śmierdzących żydów tutaj na Neonie 24 !


  Odezwa ! POLSKA KRAJEM NEUTRALNYM przyjazna wszystkim sąsiadom


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • @ele 09:00:59
  tak toczno towariszcz.!!!

  Masz bana wiesz za co !
 • @Niewidzialne Imperium 00:28:35
  Autor: Dariusz Kaliński Specjalista od II wojny światowej i działań sił specjalnych, a także jeden z najpoczytniejszych w polskim internecie autorów z tej dziedziny. Od 2014 roku stały publicysta "Ciekawostek historycznych.pl". W 2017 roku opublikował bestsellerową "Czerwoną zarazę", a w sierpniu 2018 roku na księgarskie półki trafił "Bilans krzywd". Współautor "Polskich triumfów" i "Polskich bogów wojny".

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

ULUBIENI AUTORZY